O posledním lednovém víkendu zajížděly starší dorostenky na palubovky soupeřů z Lovosic a Chomutova.

TJ LOVOSICE 53
BC BENEŠOV 60

V sobotním odpoledni se benešovská děvčata představila v Lovosicích, kde chtěla pokračovat ve vítězné šňůře zápasů. Do začátku utkání nastoupil Benešov v mírně pozměněné sestavě, kdy Landovou, která se vrátila z hor, nahradila Votrubová.

První čtvrtina byla z obou stran velice nervózní a ani jednomu družstvu se nedařilo střelecky. Podle toho také vypadalo skóre po první části, kdy na ukazateli svítil stav 6:8. V nástupu do druhého hracího období se přece jen dřív uklidnily hráčky Benešova a vytvořily si až desetibodový náskok. Tento stav trval až do 18. minuty. Domácí hráčky přece jen trochu přidaly a dokázaly manko stáhnout. Do šaten se šlo za stavu 18:23.
Třetí čtvrtina byla v podání hostů nejvydařenější a výborně hraným zónovým presem a následným přechodem do rychlých protiútoků si vybudovali osmnáctibodové vedení. Zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto a je jen otázkou konečného skóre. Jenže hostující hráčky na začátku závěrečné části hry neproměnily několik jednoduchých akcí a domácí je trestali. První tři minuty vyhráli jednoznačně 8:0 a dostali se na rozdíl desíti bodů. Po oddechovém čase benešovských trenérů se hosté přece jen vzpamatovali a po koši Martiny Mazurové se opět uklidnili. Ovšem v poslední minutě přišel druhý kolaps a Lovosice ještě utkání zdramatizovaly. Hosté však už svůj bodový náskok uhlídali.
Ludmila Mazurová, trenérka Benešova

„První čtvrtina byla z naší strany, řekla bych, taková zahřívací. Nedařilo se nám proměňovat jednoduché koše a celkově jsme byli v útočné fázi velmi statičtí. Od druhé čtvrtiny až do konce třetí čtvrtky jsme v zápase dominovali a vypadalo to na velmi jasnou záležitost. Ovšem poslední čtvrtina nás opět vyvedla z omylu a dali jsme domácím šanci se vrátit zpět do zápasu. To se nám nesmí stávat. Prostě se holky musí koncentrovat až do poslední sekundy zápasu a nemyslet si, že při náskoku osmnácti bodů po třiceti minutách je hotovo. Toto chci holkám vytknout a doufám, že se to již nebude opakovat.“

Body Benešova: Mašková 12, Němcová 12, Tichovská 12, Michaela Mazurová 7, Martina Mazurová, Strnadová 6, Votrubová 2, Platilová. Fauly: 12:12. Trojky: 3:0. Trestné hody: 19/12 : 11/6. Čtvrtiny: 6:8, 12:15, 12:25, 23:12

V neděli dopoledne absolvovala benešovská děvčata zápas v Chomutově. Očekával se těžký souboj, neboť domácí tým musel bodovat. Opak byl pravdou a od úvodního rozskoku dominovaly hráčky Benešova.

BK CHOMUTOV 33
BC BENEŠOV 63

Utkání bylo vyrovnané jen první čtyři minuty. Poté na palubovce pevně vládlo družstvo hostujících hráček. V polovině utkání svítil na ukazateli skóre stav 17:36. V dalších sedmnácti minutách dokázaly domácí basketbalistky vstřelit pouze osm bodů proti dvaceti sedmi bodům hostů. Jen v posledních dvou minutách se chomutovské basketbalistky trošku vzpamatovaly a zaznamenaly dalších osm bodů. Hosté již lehce slevili ze svého výkonu a umožnili tak domácím kosmeticky stav upravit. Tato dvě vítězství znamenají pro hráčky Benešova šest výher v řadě.

„Utkání bylo vyrovnané pouze několik minut na začátku. Potom jsme již otěže zápasu pevně drželi ve svých rukou. Holky zahrály moc dobře v obraně a i v útoku se jim mimo první čtyři minuty dařilo. Po první půli jsme vedli rozdílem devatenácti bodů a jen jsme doufali, že se nebude opakovat sobota. To se nestalo a naopak jsme své vedení ještě navýšili. Série šesti výher za sebou je velmi potěšující, musíme však zůstat na zemi a poctivě pracovat, abychom své dosavadní výkony mohli potvrdit i dále.“

Body Benešova: Němcová 18, Martina Mazurová 13, Michaela Mazurová 12, Landová 4, Strnadová 4, Mašková 3, Platilová 3, Votrubová 2, Chobotská 2, Tichovská 2. Fauly: 11:12. Trojky: 1:1. Trestné hody: 4/2:12/4. Čtvrtiny: 6:17, 11:19, 8:17, 8:10

Ženy B – Krajský přebor

Benešovská rezerva si v obou zápasech se soupeřkami snadno poradila.

BC BENEŠOV B 64
BC SLANÝ 52

Body Benešova: J. Němcová. 17, Pospíšilová 9, K. Mašková 7, T. Němcová 6 (2 trojky), Švermová 5 (1), O. Němcová 4, Kotová 3, I. Králíková 3, P. Králíková 2, Peštová 2, Slachová 2. Čtvrtiny: 13:10, 32:29, 50:39

BC BENEŠOV B 73
SOKOL KLADNO B 62

Body Benešova: T. Němcová 20 (2), Hedviková 18, Pospíšilová 10, Kotová 6, I. Králíková 6, Slachová 6, K. Mašková 3, O. Němcová 2, P. Králíková 1. Čtvrtiny: 18:12, 39:26, 55:44