V sobotu 15. prosince sehráli basketbalisté BC Benešov další vítězné utkání na palubovce dosud třetího týmu první ligy Sokola Pražského a zahájili tak sérii odvetných zápasů druhé nejvyšší basketbalové soutěže v České republice.

SOKOL PRAŽSKÝ 61
BC BENEŠOV 64

Benešovští hráči nastoupili v Praze povzbuzeni dvěma výhrami v Trutnově a v Pardubicích i velice kvalitním výkonem ve třetím kole Českého poháru proti mužstvu Mattoni NBL BK Ústí nad Labem.
Již v první čtvrtině zápasu drželi hosté s domácími krok, obě mužstva se střídala ve vedení, které nepřekročilo více jak pětibodový rozdíl. Na konci 7. minuty Benešáci ještě vedli (10:13), soupeř však šňůrou osmi bodů otočil vývoj skóre ve svůj prospěch na 18:13. Pak sice Jonathan Moran korigoval úspěšnou trojkou na rozdíl dvou bodů 18:16, ale v závěru první čtvrtiny dokázali Sokolové opět zvýšit svoje vedení o pět bodů v poměru 21:16.
Druhá čtvrtina se příliš nelišila od té první, hrálo se znovu velice vyrovnaně, přesto v rozmezí mezi 4. a 7. minutou nedokázali hosté vstřelit jediný koš a domácí z toho vytěžili největší bodový náskok v celém průběhu zápasu a vedli rozdílem devíti bodů 32:23. Závěr druhé čtvrtiny však patřil Benešovu, který dokázal stáhnout hrozivý náskok soupeře na rozdíl pouhých dvou bodů – 33:31.
Ihned na začátku třetí čtvrtiny hosté vyrovnali a šli do vedení. Po třech minutách získali čtyřbodový náskok (37:41), ale domácí znovu kontrovali, zopakovali šňůru z úvodní části zápasu v poměru 8:0, šli do vedení na 45:41 a dále až na 50:43. Po třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 53:48 pro domácí Sokol.
Hned v první minutě poslední části utkání domácí zvýšili své vedení na 55:48, benešovští hráči ale nesložili zbraně. Hruban úspěšným pokusem za tři body a Šťastný proměněním trestných hodů snížili na dvoubodový rozdíl 55:53. Domácí stačili ještě dvakrát odskočit (57:53 a 59:55). Samotný závěr dramatického utkání ale vzali do svých rukou benešovští hráči, jmenovitě Skořepa a Moran. V 8. minutě poslední čtvrtiny prvně jmenovaný doslova bojoval pod košem soupeře a přes dva bránící hráče vyrovnal na 59:59. Po něm Moran úspěšně zakončil samostatný nájezd košem za dva body a strhl vedení na stranu Benešova – 59:61. To ale nebylo vše. Necelé dvě minuty před koncem zápasu úspěšnou trojkou zvýšil vedení hostů na rozdíl pěti bodů (59:64). Domácí se ještě zmohli na jediný koš a snížili na 61:64. Tento stav se již k velké radosti benešovských basketbalistů nezměnil, když v poslední minutě měli převážně míč pod kontrolou.
Nejlepším střelcem i hráčem utkání byl Michal Skořepa, který konto soupeře zatížil dvaceti body a zaznamenal celkem patnáct obranných a útočných doskoků.

„Utkání bylo od začátku velmi tvrdé. I přes nepřízeň rozhodčích jsme udržovali vyrovnané utkání nebo jsme chvilku prohrávali, nejvíce o devět bodů. Jinak se hra přelévala ze strany na stranu. Bylo důležité, že jsme neztratili kontakt, v koncovce jsme měli více sil a byli jsme i šťastnější. Nebylo všechno ideální, hlavně se bránilo a padlo málo bodů. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, skutečně jenom díky tvrdosti v utkání a nepříliš rovnému pískání, jsme mohli vyhrát větším rozdílem,“ dodal k tvrdému utkání trenér Benešova Pavel Vorlíček a krátce zhodnotil dosavadní výsledky a práci mužstva v sezoně: „Vládne u mě spokojenost. Začali jsme dobře, tým se usadil, byť je jeden z nejmladších v lize. Jsou tam sice herní výkyvy, ale máme dost hráčů, když se někomu nedaří, bez problémů ho nahradí jiný. Hráči ze střídačky, když jdou na hřiště, mají mnohdy ještě větší sílu, než ti co byli v základu. V tomhle směru jsme určitě nebezpeční pro každého a můžeme se měřit s každým týmem.“

Body Benešova: Skořepa 20 (2 trojky), Moran 11 (3), Hruban 10 (2), Frolík 6, Pěkný 5, Šťastný 4, Malý 4, Krumel 4. Trestné hody: 18:11. Fauly: 19:22. Čtvrtiny: 21:16, 12:15, 20:17, 8:14

Vítězným utkáním zakončilo benešovské mužstvo úspěšné tažení první ligou v letošním kalendářním roce 2007. Vedení BC Benešov, realizační tým i samotní hráči chtějí touto cestou poděkovat za nemalou podporu všem příznivcům, fanouškům, partnerům i rodinám hráčů a zároveň jim popřát krásné a klidné Vánoce a jen to nejlepší v nadcházejícím roce 2008 !!!