V sobotním a nedělním dopoledni nastoupila benešovská děvčata k dalšímu utkání dorostenecké ligy proti BCM Sokolov a TJ DDM Tachov. Domácí hráčky odehrály zápasy jako noc a den. Proti Sokolovu podaly nejhorší výkon v sezoně, naopak proti Tachovu v pohodě dokráčely k vítězství.


BC BENEŠOV 30
BCM SOKOLOV 56

Mělo to být vyrovnané utkání, neboť oba celky dělilo v tabulce jedno místo. První čtvrtina tomu odpovídala, hráčky byly nervózní a špatně střílely (7:10). Ve druhé části se domácím nedařilo téměř vůbec nic a hosté si vybudovaly náskok díky dobrému útočnému doskoku. Po důrazné poločasové domluvě se výkon Benešaček v poli zlepšil, ale střelecky se jim nedařilo. Navíc se ve 28. minutě vyfaulovala Mašková. Přesto dokázaly stáhnout náskok soupeře na rozdíl šesti bodů. Nástup do poslední čtvrtiny se povedl hostům, první čtyři minuty vyhráli 11:0 a rozhodli tak o výsledku.


„Na utkání jsme se těšily. Ovšem vstup do zápasu se nám nepovedl. Holky byly pomalé jak do útoku, kde hrály velmi staticky, bez pohybu a hlavně v obraně si nedokázaly poradit s agresivní hrou soupeře. Jednoznačně jsme prohrály na doskoku, a to zvlášť v tom obranném, kdy nám soupeřky nasázely minimálně dvacet bodů. Ve třetí čtvrtce jsme se zvedly a věřily, že utkání můžeme ještě otočit. Ovšem poslední čtvrtka se nám vůbec nepovedla a utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Byl to náš nejhorší výkon v této sezóně,“ zhodnotila výkon svých oveček rozzlobená trenérka Benešova Ludmila Mazurová.


Body Benešov: Němcová 18, Strnadová 9, Platilová 2, Landová 1. Fauly: 19:15. Trestné hody: 8/3:14/12. Trojky: 1:2. Čtvrtiny: 7:10, 4:14, 17:10, 2:22BC BENEŠOV 84
TJ DDM TACHOV 60

Domácí děvčata i po špatném výkonu se Sokolovem potvrdila roli velkého favorita a od prvních minut šla za úspěchem. Hostující děvčata se sice dostala do vedení, ale do konce čtvrtiny získaly Benešačky dvanáctibodový náskok. Ve druhé čtvrtině sice domácí hráčky trochu polevily, přesto kontrolovaly vývoj utkání. Vstup do třetí části se jim opět nepovedl a jen díky špatné střelbě tachovských děvčat se stav moc neměnil. V poslední části již domácí vládly na palubovce a utkání v poklidu dovedly do vítězného konce.


„Měly jsme obavy, jak se holky vyrovnají se sobotním zápasem. Zvládly to však velmi dobře a i bez Veroniky Maškové a Martiny Mazurové si se soupeřem poradily velmi dobře. Samozřejmě jsme se nevyvarovaly našich výpadků, ale celkově pozitiva převažují. Všechny holky na rozdíl od soboty předvedly úplně jiný výkon a s jistotou si došly pro vítězství,“ dodala po zápase spokojená trenérka Benešova Ludmila Mazurová.


Body Benešova: Němcová 20, Michaela Mazurová 18, Landová 12, Strnadová 11, Votrubová 9, Platilová 7, Vobecká 5, Měchurová 2. Fauly: 12:19. Trojky: 5:5. Trestné hody: 21/9:16/11. Čtvrtiny: 29:17, 17:11, 18:20, 20:12.

TOMÁŠ VANĚK