Poslední dvě utkání sehrály starší ligové dorostenky BC Benešov v letošní sezoně. V sobotu těsně porazily Mladou Boleslav a v neděli prohrály s lídrem tabulky Libercem.

BC BENEŠOV 54
AŠ MLADÁ BOLESLAV 51

Zápas byl soubojem o čtvrtou příčku. Domácí nastoupili do utkání v oslabené sestavě, neboť se v pátek zranila Němcová a těsně před zápasem se omluvila Šímová. Navíc do utkání musela zasáhnout po těžkém zranění kotníku i Martina Mazurová.
Od začátku se hrála vyrovnaná partie. Ani jeden ze soupeřů nechtěl v utkání prohrát, a tak byl k vidění velmi dobrý basketbal. Úvod zápasu vyšel lépe domácím hráčkám, které se dostaly se do pětibodového vedení. Hostující děvčata, ale rychle zareagovala a otočila stav ve svůj prospěch (5:8). Domácí opět zabraly, vrátily vedení do konce čtvrtiny na svou stranu – 21:17. I ve druhé části byly domácí aktivnější a vypracovaly si až desetibodový náskok. Soupeř však trojkou v závěru dokázal snížit na poločasových 33:26. Vstup do třetí čtvrtiny však Benešačkám jako tradičně nevyšel a hosté se dostali na dostřel – 43:40. V poslední části se soupeřky navzájem hlídaly a nepustily se do žádného trháku.V konci zápasu to již byly i taktické manévry, kdy oba protivníci chtěli utkání rozhodnout ve svůj prospěch. To se nakonec povedlo domácím a za předvedený výkon si výhru zasloužily.
„Vzhledem k tomu, že se na poslední chvíli zranila Jana Němcová, musely jsme k utkání nasadit i Martinu Mazurovou. I bez Jany a v podstatě pouze se dvěma dlouhými jsme utkání zvládli na výbornou a holky odvedly poctivý výkon. Vítězství si zasloužily, neboť podle mého názoru chtěly vyhrát víc než soupeř. Všechny bez rozdílu odvedly výborný výkon,“ poděkovala hráčkám trenérka Benešova Ludmila Mazurová.

Body Benešova: Michaela Mazurová 24, Mašková 15, Landová 7, Platilová 3, Strnadová 3, Balatová 2. TH: 36/17:17/10. Trojky: 2/4. Fauly: 17/27. Čtvrtiny: 21:17, 12:9, 10:14, 11:11

LOKOMOTIVA LIBEREC 66

V oslabené sestavě neprodaly Benešačky proti lídrovi tabulky svou kůži lacino a po celé utkání se hrála vyrovnaná partie.V prvním hracím období dokonce tahaly za delší konec provazu a soustředěnou hrou si udržely malé vedení 16:14. I ve druhé části se pokračovalo ve stejném duchu a družstva předváděla rychlý a moderní basketbal. Od 15. minuty však domácí vyprodukovaly několik zbytečných chyb a ztrát míčů, které dokázaly liberecké hráčky potrestat. V těchto okamžicích se rozhodlo o úspěchu hostů. Liberecká děvčata si dokázala do přestávky vybudovat devítibodový náskok. Třetí čtvrtina se nesla v duchu sobotního zápasu. Domácím se nedařilo střelecky a hosté postupně navýšily své vedení až na šestnáct bodů. V poslední části Benešačky opět zabojovaly a dokázaly hosty opět potrápit, přesto to stačilo jen na korekci výsledku.
„V posledním zápase jsme již hráli o čest a o to uzavřít velmi dobrou sezónu kvalitním výkonem. A to se nám navzdory oslabení povedlo na výbornou. Předvedly jsme opět velmi kvalitní výkon, k čemuž bezesporu přispělo i to , že jsme hrály proti vedoucímu celku. Všechny holky opět zahrály podle našich představ a zaslouží si pochvalu. Chceme však vyzdvihnout výkony Míši Mazurové, která v utkáních předvedla vynikající výkony. Za celou sezónu zasluhují všechny holky pochvalu a věříme, že v poctivé práci budou pokračovat i v další sezóně,“ zhodnotila zápas a úspěšnou sezonu trenérka Benešova.

Body Benešova: Michaela Mazurová 24, Martina Mazurová 13, Mašková 6, Landová 4, Votrubová 2, Strnadová 2, Platilová 2, Balatová 1. Trojky: 1/6. TH: 26/19:15/9. Fauly: 19/25. Čtvrtiny: 16:14, 12:23, 10:17, 16:12