Hradec Králové - BC Benešov 75:62

Benešov přijel do Hradce Králové vyhrát, neboť nechtěl ponechat nic náhodě a hrát o sestup v posledním zápase v Trutnově. Ve vyrovnaném utkání hosté dlouho živili naději na vítězství, jenže v závěrečné čtvrtině domácí odskočili a výrazně vyhráli.

"Utkání bylo tři čtvrtiny vyrovnané, jenže v poslední části soupeř odskočil na sedm osm bodů a my jsme se už nedostali do zápasu. Porážka nás zas až tak netrápí, neboť nám pomohl neskutečně Trutnov, který porazil Ostravu a tím jsme se zachránili. Zítra budeme právě v Trutnově hrát zápas, ve kterém už o nic nepůjde," oddychl si benešovský trenér Tomáš Grepl, s tím, že utkání v Hradci chtěli vyhrát, a dodal: "Hradec hrál dobře, my jsme měli mančaft v plné palbě se všemi pendly, jenže ve finále jsme měli jedno hluché místo a to nás stálo zápas. Jsme spokojeni, že v Trutnově nemusíme hrát o bytí a nebytí."

Body Benešova: Hruban 18, Husár 12, Slavík 12, Moravec 7, Kubálek 6, Malý 4, Proskovec 2, Šťastný 2. Rozhodčí: Linhart, Baloun. TH: 24/17 - 16/11. Čtvrtiny: 23:18, 38:33, 55:47. Diváci: 100.