USK Praha – Nymburk 60:84

Utkání se v Benešově odehrálo v rámci projektu Mattoni NBL, jenž má přiblížit špičkový basketbal do měst, kde se nejvyšší mužská soutěž nehraje. „Neměli jsme bohužel možnost prohlédnout si město. Celá akce se mi však moc líbila, hlavně to, že v ochozech bylo vidět hodně mladých lidí, což je dobře,“ pochválil projekt trenér Nymburka Muli Katzurin. Pro benešovského diváka to byl svátek, a kdo přišel, nelitoval. Zaplněná tribuna vytvořila skvělou diváckou kulisu a bylo se na co dívat. „Je dobře, že na konci sezony se nám podařilo uhrát celkem dobrý zápas hlavně pro diváky Benešova,“ řekl hráč USK Martin Klimeš.

V úvodní části zápasu byli aktivnější hráči pražského USK, který má ve svých řadách několik basketbalistů hrajících i v barvách BC Benešov. Zlom nastal ve třetí minutě druhé části hry za stavu 25:17. Čtrnáctibodovou šňůrou během tří minut otočili hráči Nymburka skóre ve svůj prospěch a od té doby svůj náskok zvyšovali až na konečných 60:84.

„Neměli jsme úplně dobrý start do tohoto utkání. Nicméně ve druhé čtvrtině to bylo lepší a ve druhém poločase jsme dostali hru pod kontrolu a vyhráli. A o to v této soutěži jde,“ uvedl trenér mistrovského celku Nymburka Muli Katzurin. „Gratuluji soupeři k vítězství. Nymburk je velice dobrý tým. Nyní má těžký program, přesto dokáže hru kontrolovat. Do utkání jsme šli s tím, že budeme bojovat a soupeři stížíme . To se nám v několika fázích podařilo,“ řekl trenér USK Praha Ken Scalabroni a dodal: „Pro mne to je první zkušenost hrát v Benešově. Přišlo hodně diváků, zvláště na Nymburk, protože nemají možnost ho vůbec vídat naživo“.

Body: McKay 18, Ford 18, Hruban 11, Klimeš 4, Vocetka 4, Slavík 3, Kotas 2 – Lee 20, Ricci 15, Lewis 13, Slezák 11, Křemen 10, Benda 6, Pumprla 5, Nečas 2, Lenzly 2. Rozhodčí: Kurz, Matějek, Jedlička. Čtvrtiny: 18:16, 31:41, 46:63, 60:84.