LIBEREC – BENEŠOV 64:57

Benešovští hráči vstoupili do utkání výborně. V první čtvrtině na hřišti kralovali, z dobré obrany přecházeli do útoky a nastříleli dvacet bodů.
Od druhé části se domácí Kondoři zlepšili mezihru a začali stahovat benešovský náskok. Přesto si v poločase hosté drželi náskok šesti bodů.
„Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný a ještě v polovině druhé čtvrtiny jsme vedli o patnáct bodů. Jenže pak jsme vlastními chybami dali Liberci šanci vrátit se do utkání,“ dodal v prvnímu poločasu trenér Benešova Tomáš Grepl.

Jenže po přestávce roztáhli Kondoři křídla. Pokračovali ve stahování deficitu, což se jim nejen podařilo, ale již před poslední částí šli do vedení, které v závěru udrželi a ještě navýšili na rozdíl sedmi bodů.

„Ve druhém poločase byl zápas vyrovnaný, ale opět po našich chybách odskočil Liberec o deset bodů. Na konci jsme se honili za vyrovnáním, bohužel se nám to nepodařilo překlopit na naši stranu,“ smutnil Grepl, ale jedním dechem poznamenal: „Tým podal nadprůměrný výkon a povedlo se nám ve druhém zápase za sebou udržet kvalitnější úroveň hry.“

V útoku Benešova zazářil Jakub Velenský, který se s dvaceti body stal nejlepším střelcem utkání, přesto to body hostům nepřineslo. „Jakub je v útoku asi nekompaktnější hráč, ale body se od něj očekávají. Pokud zahraje standardně, tak máme větší šance uspět. Problém je když vypadne střelecky, tak už jsme jako parta impotentů, která není schopná dát koš,“ má jasno kouč.

Body: Honzák 14, Příhonský 13 (1 trojka), Němeček 10 (1), Hojdar 8 (1), Pastyřík 6, Nemčok 4, Šírek 4, Martínek 3, Kuchálik 2 – Velenský 20 (2), Stariat 9 (1), Cvek 8 (1), Malý 6 (1), Proskovec 6, Kyzlink 4, Hartman 2, Zídek 2. Střelba za 3 body: 14/3:23/5. Střelba za 2 body: 46/22:39/17. TH: 16/11:10/8. Doskoky: 33:36. Chyby: 16:16. Rozhodčí: Kučera, Lukeš. Čtvrtiny: 9:20, 17:11, 17:11, 21:15.

V neděli od 17 hodin přivítá Benešov doma Mladou Boleslav. „Pokud udržíme nasazení a bojovnost z posledních dvou zápasů, tak nemám strach. Soupeř je na konci tabulky, tak nám velí vyhrát,“ věří Grepl ve zlomení šestizápasové série bez výhry.