ŠBK Sadská - BC Benešov B 64:59

"Čekal nás velmi těžký zápas a navíc ve výrazně oslabené sestavě, kdy nám chyběla z pracovních důvodů Míša Richtrová a z důvodu nemoci Kamila Maršíčková. Navíc domácí vytvořili velmi rušné, ale sportovní prostředí," řekl na úvod trenér benešovských žen Jiří Mazur a pokračoval v hodnocení utkání: "Vstup do utkání jsme neměli nejlepší, nefungovala nám střelba a ani obranná činnost nebyla nejlepší. Domácí nás přehrávaly jednoduchými dvojičkami a po zásluze od začátku vedli. Navíc se nám nedařila bránit trojková střelba soupeře. Ve druhé části hry se náš výkon přece jen zvedl a i když se nám nedařilo herně, tak bojovností jsme dokázali náskok domácích v půli stáhnout na rozdíl jediného koše. Vypadalo to, že se přeci jen do zápasu dostaneme. Ovšem vstup do třetí čtvrtiny byl z naší strany tragédie a za dobu co u mužstva, jsem tak jsem nic horšího nezažil. Propadli jsme ve všech činnostech a domácí hráčky toho náležitě využily a šňůrou 14:0 si vytvořily luxusní náskok. My jsme se probrali až dvě minuty před koncem této části hry. Ale jedním dechem musím dodat, že to co holky odvedly v poslední desetiminutovce, to se jen tak nevidí. Zlepšili jsme se ve všech směrech a dokázali se do zápasu vrátit. Za to holkám musím složit poklonu. Ovšem v celkovém obrazu hry jsme si vyhrát nesasloužili. Ještě bych se chtěl zmínit o rozhodčích. Ti byli opravdu vynikající a pokud by tak pískali všichni, tak si nemáme na co stěžovat," uzavřel své hodnocení trenér Jiří Mazur.

Body Benešova: L. Mazurová 24, K. Remešová 13, Mich. Mazurová 8, L. Brázdová 6, K. Mašková 4, V. Mašková 4. Trojky: 6/1. TH:27/12:23/12. Fauly: 23/24. Čtvrtiny: 13:8, 14:17, 18:10, 19:24.

Sokol Nusle - BC Benešov B 88:50

"Utkali jsme se s jednoznačně největším aspirantem na vítězství v této skupině druhé ligy. Téměř všechny hráčky domácích ještě loni hrály první ligu za VŠE a proti nám nastoupily i s hráčkami, které hrají dnes nejvyšší soutěž," začal své hodnocení trenér benešovského béčka a zlobil se na muže s píšťalkou: "To by mi tak nevadilo ale způsob jakým se zápas od samotného začátku vyvíjel ze strany rozhodčích, ten byl chvílemi šokující. Domácí to vůbec nepotřebovali, aby jim někdo pomáhal. Ironií je, že i domácí trenér a diváci se chvílemi nestačili divit, co pánové rozhodčí předváděli. Tím ovšem nechci omlouvat to, že jsme zde podlehli. Ráno před odjezdem se nám omluvila kapitánka Klárka Mašková pro zranění a Valča Beznosová, a tak jsme na horkou nuselskou půdu odjížděli pouze s osmi statečnými. Předvedli jsme v první půli velmi statečný výkon a hráli to, co nám soupeř dovolil. Ten byl opravdu po všech stránkách lepší. Holkám děkuji za předvedený výkon a již se těšíme na páteční pohárové utkání se Sokolem Hradec Králové."

Body Benešova: L. Brázdová 13, V. Mašková 12, L. Mazurová 10, M. Mazurová 10, J. Landová 5. Trojky: 1/3. TH: 31/21:27/17. Fauly: 24/24. Čtvrtiny: 15:13, 25:10, 31:6, 17:24.

JIŘÍ MAZUR