BC Benešov B - Tatran Kraslice 72:52

Domácí by svým vítězstvím potvrdily první místo ve skupině, hosté by si případnou výhrou vybudovali výbornou pozici do nedělního utkání v Budějovicích.

I když první body patřily hráčkám Kraslic tak taktovku zápasu držely ve svých rukou domácí hráčky. V prvním dějství si vybudovaly čtrnáctibodové vedení. I ve druhé čtvrtině pokračovala benešovská děvčata v navyšování rozdílu skóre a v páté minutě vedli již o dvacet bodů (38:20). Poté došlo k mírnému polevení v tempu ze strany Benešova a kraslická děvčata zkorigovala do poločasu na rozdíl patnácti bodů.

Jak skončila druhá desetiminutovka, tak pokračovala třetí část zápasu. Domácí hráčky pokračovaly v hlubokém útlumu a kraslické basketbalistky pomalu ukrajovaly z náskoku. Úsek mezi čtvrtou a devátou minutou vyhrály 12:0 a snížily na 45:40.

V tu chvíli si jakoby domácí děvčata uvědomila stav a poslední minutu naopak vyhrála 7:0. A tak před poslední částí byl stav 52:40.

V poslední čtvrtině se Benešačky vrátily ke hře z prvních dvou čtvrtin a hostům již nedaly naději na zvrat v zápase.

Trenér benešovských děvčat Jiří Mazur zápas zhodnotil. „Od začátku jsem čekal že to bude mnohem těžší utkání, než náš první souboj. Ovšem prvních 17 minut jsme zvládli výtečně a vybudovali si velmi pohodlný náskok dvaceti bodů. Poté jsme však nepochopitelně polevili a kraslické hráčky toho postupně dokázaly využít. Dostaly se až na pět bodů a vypadalo to na dramatickou koncovku. To se naštěstí nestalo, holky se vrátily ke hře z první poloviny zápasu a zaslouženě vyhrály.“

Body Benešova: L. Mazurová 26, Remešová 18, J. Němcová 13, Mašková 5, Brázdová 4, Škvorová 2, Balatová 2, T. Němcová 2. Trojky: 1/2. TH: 28:17 - 22:10. Fauly: 23/24. Čtvrtiny: 28:14, 13:12, 11:14, 20:12.

BC Benešov B - Lovosice 54:44

V závěrečném utkání kvalifikace a i celé této sezóny zavítal do Benešova účastník 2. ligy, Lovochemie Lovosice. Jako desátý celek soutěže byl nucen podstoupit tuto kvalifikaci o setrvání v lize. Před zápasem již bylo o všem rozhodnuto. Domácí jako postupující a hosté jako účastníci krajského přeboru v nadcházející sezóně již hráli jen o prestiž.

V první desetiminutovce měla lehčí nohy a přesnější mušku hostující děvčata a vybudovala si vedení 12:8. Nutno říci, že domácím hráčkám se nedařilo zhola nic. Až do 15. minuty byly stále o kousek vepředu basketbalistky z Lovosic. Pak ovšem přišlo malé probuzení ze strany benešovských děvčat a do konce čtvrtiny si vybudovaly vedení o pět bodů (28:23).

Třetí část zápasu byla z obou stran vyrovnaná a i skóre (13:13). A tak před posledními čtvrtinou sezóny nebylo jasno, kdo z obou týmu utrhne výhru na svou stranu. Domácí děvčata přece jen potvrdila větší kvalitu, poslední část vyhrála 13:8 a rozloučila se tak se sezónou vítězným utkáním.

Kormidelník Benešova Jiří Mazur dodal k poslednímu zápasu sezony. „Od začátku to bylo těžké utkání. Samozřejmě, že jsme chtěli všichni vyhrát a získat tak šest výher v této skupině, ale o to víc jsme byli svázáni. Od začátku se nám nic nedařilo. Střelba ze střední a větší vzdálenosti byla tragédie (první čtvrtka snad 25/3). Holky ale ukázaly, že i když se nedaří, tak jsou odolné a trpělivé a nakonec šestou výhru urvaly,“ měl kouč radost a děkoval hráčkám a realizačnímu týmu: „Všem gratuluji k postupu. Teď jen neusnout na vavřínech a připravit se na náročné boje v příští sezóně. Čeká nás spousta práce ale já věřím, že to zvládneme.“

Body Benešova: J. Němcová 16, L. Mazurová 12, Brázdová 11, Mašková 7, Škvorová 2, T. Němcová 2, Remešová 2, Balatová 1, Landová 1. Trojky: 0:2. TH: 26:14 - 12:6. Fauly: 13:9. Čtvrtiny: 8:12, 20:11, 13:13, 13:8.