Lovosice - BC Benešov B 49:76

Benešovské hráčky nastoupily proti desátému celku druhé ligy, a tak se čekalo vyrovnané utkání, k čemuž ale nedošlo. Hostující hráčky od začátku držely osud utkání pevně ve svých rukou, hrály s maximálním soustředěním a jen první dvě minuty byly vyrovnané.

Po trojce Maškové se režie zápasu definitivně ujaly hráčky Benešova, další tři minuty vyhrály 10:0 a utrhly se tak domácím, které nenašly na hru Benešaček recept. První čtvrtina skončila 7:20, a tak začala i druhá a v 15. minutě byl stav 10:34 a bylo rozhodnuto. Domácí děvčata nenašla síly ani um, aby hostující basketbalistky překvapily a přehrály. V poločase tak byl stav 19:41.

Ve třetí čtvrtině se obrázek nezměnil a hostující hráčky pokračovaly ve spanilé jízdě (31:61). Poslední část hry se už jen dohrávala. Lovosické hráčky si přece jen připsaly dílčí úspěch, když tuto část vyhrály 18:15. Na vysoké výhře Benešova to ale nemohlo nic změnit.

Trenér Benešova Jiří Mazur byl překvapen vysokou výhrou. „Čekal jsem velmi těžké střetnutí. Přece jen Lovosice odehrály celou sezónu druhé ligy. Ovšem holky nastoupily maximálně koncentrované, od začátku utkání udávaly tón střetnutí a vycházelo nám vše. Zvláště protiútoky a střelba z vetší a dlouhé vzdálenosti. Taky mě potěšilo nízké číslo ztrát (9). Byl to prostě jeden z nejlepších zápasů v našem podání.“

Body Benešova: M. Mazurová 20, L. Mazurová 16, Remešová 12, Mašková 7, T. Němcová 6, Kotová 6, Brázdová 4, Mašková 3, Votrubová 2. Trojky: 1:6. TH: 10:8 - 13:8. Fauly: 12:9. Čtvrtiny: 7:20, 12:21, 12:20, 18:15.

Kraslice – BC Benešov B 44:79

Před utkáním byly karty rozdány jednoznačně – výhra osmi statečných děvčat Benešova znamenala postup do druhé ligy.

Průběh zápasu byl od začátku podobný jako proti Lovosicích. První koš daly sice domácí hráčky, ale poté si již taktovku utkání vzala do ruky Mašková a začala řídit spanilou jízdu hostujících hráček. Ty povolily v první čtvrtině domácím pouhých devět bodů proti svým jednadvaceti.
Ve druhé části hry děvčata Kraslic přece jen zazlobila a ve 13. minutě se dostala na rozdíl pěti bodů. Ovšem Benešačky neponechaly nic náhodě a trpělivou hrou v postupném útoku si do poločasu vybudovaly dvacetibodové vedení – 20:40.

Na začátku třetí čtvrtiny se domácí hráčky pokusily ještě jednou o zdramatizování utkání, kdy se dostaly na rozdíl čtrnácti bodů. To bylo ovšem vše, co jim benešovské basketbalistky povolily a do konce třetí části hry navýšily náskok na třicet bodů.

V poslední desetiminutovce si již Benešačky hru užívaly a bavily se basketem. Byla tam spousta krásných akcí a tak se bodový rozdíl ještě zvětšil.
Benešovská rezerva si tak připsala čtvrté barážové vítězství a může už před posledními dvěma zápasy na domácí půdě o víkendu 21. a 22. května slavit postup do 2. ligy.

Kouč benešovských děvčat Jiří Mazur k zápase dodal: „Do Sokolova, kde hrají Kraslice své domácí zápasy jsme odjížděli pouze s osmi hráčkami, ale s tím, že chceme již rozhodnout o postupu. Nevěděli jsme co nás čeká, neboť o soupeři jsme neměli žádné informace. Holky ale hrály stejně soustředěně jako v sobotu a potvrdily, tak výborné výkony z posledních dvou zápasů,“ smekl kouč pomyslný klobouk před hráčkami a děkoval: „Chci holkám poděkovat a hlavně pogratulovat k úspěšně zvládnuté sezóně a k postupu do 2.ligy. Všechny si to bez rozdílu za to, jak po celou sezónu pracovaly, zaslouží. Jsem velmi rád, že jsme již rozhodli o postupu a v posledních utkáních se můžeme basketem bavit.“

Body Benešova: M. Mazurová 24, Mašková 14, Brázdová 10, L. Mazurová 10, Kotová 8, Remešová 5, Balatová 4, T. Němcová 4. Trojky: 0:1. TH: 15:10 - 18:12. Fauly: 21/15. Čtvrtiny: 9:21, 11:19, 12:21, 12:18.

JIŘÍ MAZUR