Poslední zápas sezóny měl patřičný náboj. Vzhledem k tomu, že v sobotním utkání zvítězila rezerva BK Prostějov nad Slavojem Litoměřice a dostala se před Spartu, o druhém sestupujícím mužstvu do 2. ligy se rozhodovalo právě v Benešově. Domácí měli prvoligovou příslušnost i pro nadcházející soutěžní ročník zajištěnu, přesto Spartu, která bojoval o všechno, poslali do druhé ligy.

Domácí nastoupili oslabeni o hráče hostující z USK Praha (Moravec, Slavík a Hruban) a také o Pavla Kubálka. A tak vedle zkušených benešovských hráčů Husára, Malého a Kožanta dostali více prostoru mladí hráči. A ti dokázali, že nasbírali během své první sezóny v kategorii mužů cenné zkušenosti.

BC Benešov A – Sparta Praha 80:67

Utkání začalo velmi opatrně, mužstva se soustředila především na obranu, a proto byla první čtvrtina velice chudá na body (15:8). Jenže Sparta, opírající se zkušené ligové hráče Skálu, Novotného a Mikeše, si byla vědoma důležitosti utkání a během druhého dějství stáhla bodový rozdíl na jediný koš.

Ve třetí čtvrtině měli mírně navrch Pražané a získali tříbodový náskok (50:53). O konečném a nakonec přesvědčivém vítězství však rozhodli v závěrečné čtvrtině hráči Benešova. V ní zvítězili výrazným rozdílem 30:14 a stanovili konečné skóre na 80:67.

Domácí je třeba pochválit za velice solidní, bojovný a kolektivní výkon. Střelecké schopnosti prokázal Petr Kožant, který byl s 20 body (z toho 4 trojky) společně s pražským Haladou nejlepším střelcem utkání.

Trenér Benešova Tomáš Grepl byl po posledním zápase sezony spokojený. „Byl to bojovný zápas, ve kterém kluci podali velmi dobrý výkon, i přestože jsme nastupovali oslabeni bez pendlů, Kubálka a Maštálky. Sparta hrála o hodně, ale my s jsme si s klukama před zápasem řekli, že nejlepší pocit je po posledním vyhraném zápase v sezoně. To se podařilo, za výkon jaký jsme předvedli jsme si zasloužili vyhrát,“ zářil kouč a krátce zhodnotil sezonu: „Povedlo se nám více zapracovat do mužské kategorie hráče, kteří byli minulý rok prvoročáci v první lize. Na druhou stranu mě mrzí, že jsme se po dobrých výkonech nedostali na osmé místo a nezahráli si play off. V závěrečných zápasech nám ale chyběla zkušenost.“

Body Benešova: Kožant 20 (4), Mareš 13 (1), Hartman 10, Husár 8, Morávek 8, Malý 8 (1), Bašta 4, Proskovec 4, Nový 3, Kratochvíl 2. TH: 40:22/ 19:14. Fauly: 24:32. Čtvrtiny: 15:8, 13:18, 22:24, 30:14.

LADISLAV KLAVRZA