BA Sparta - BC Benešov 71:51

Na palubovce lídra začaly Benešačky dobře a po pěkných akcích se dostaly do vedení (6:13). Poté však Sparťanky zvýšily obrátky a na přelomu první a druhé čtvrtiny šňůrou 18:1 získaly dvouciferné vedení (25:14). Konec druhé části ale patřil hostujícím ženám, a tak poločas skončil 31:30.

Po přestávce začaly Benešačky katastrofálně. Domácí děvčata trefila čtyři trojky v řadě a další bodovou šňůrou (14:2), získaly opět dvouciferný náskok, z čehož se již do konce zápasu hostující hráčky nevzpamatovaly.

Zápas okomentoval asistent trenéra Benešova Jakub Malý: „Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas, přesto jsme chtěli vyhrát. Po dobrém prvním poločase jsme zaspali začátek druhé poloviny. Nechali jsme domácí střílet z volných pozic a dostali jsme za druhý poločas sedm trojek, na což jsme nenašli odpověď, hlavně proto, že jsme se v útoku hodně trápili. První poločas střelecky odtáhla Tereza Hřebíková, ke které se ale žádná spoluhráčka nepřipojila. V druhém poločase si sice holky vytvářely dobré pozice pro střelbu, ale nedokázaly je proměnit.“

Body Benešova: Hřebíková 16, Koubová 12 (1 trojka), Kratochvílová 7, Mazurová 6, Karmazínová 5 (1), Škvorová 5. Čtvrtiny: 18:13, 13:17, 19:9, 21:12.

Sparta Praha – BC Benešov 71:61

První poločas patřil jednoznačně domácím hráčkám, které si vytvořily náskok třinácti bodů. Benešačky působily až příliš ospalým dojmem.

Druhý poločas už byl ze strany hostů mnohem lepší. Hráčky přidaly na aktivitě, ale v zakončení byly nepřesné. Přesto snížily 90 vteřin před koncem na rozdíl pěti bodů. Pak ale neproměnily jasnou příležitost a Sparťanky si již výhru pohlídaly z trestných hodů.

Body Benešova: Kratochvílová 15, T. Hřebíková 12, Koubová 11, J. Němcová 10, Karmazínová 6, Škvorová 4, Mar. Mazurová 2, Brázdová 1. TH: 23/17:31/21. Fauly: 26:19. Trojky: 2:0. Čtvrtiny: 23:18, 17:9, 13:14, 18:20.

Trenér Benešova Tomáš Vaněk byl po zápase smutný: „Chtěli jsme domácím oplatit nešťastnou domácí porážku v prodloužení. Bohužel jsme do utkání vstoupili velmi vlažně a bodový rozdíl odpovídal předváděné hře. Druhý poločas už byl výrazně lepší, ale trápí nás střelecká produktivita, kdy se nejsme schopní trefit z venku a v celém zápase jsme nezaznamenali jedinou úspěšnou trojku. Přesto jsme se v závěru dostali ještě na dostřel. Kdybychom minutu a půl před koncem proměnili otevřenou střelu, tak věřím, že jsme v zápase zvítězili. Místo toho byl odpískán zcela vymyšlený faul a závěr si už domácí z trestných hodů pohlídali.