SK UP Olomouc – BC Benešov 68:77

V úvodu zápasu se hrálo útočně a nikdo si nevybudoval výraznější náskok (22:24). Ve druhé čtvrtině předvedly Benešačky jednu z nejlepších obran v sezoně. Rychlou rotací a dobrým řešením clon nutily domácí hráčky k těžkým střelám, což se projevilo ve skóre, a tak Benešov vyhrál druhou část 16:4 a v poločase byl stav 26:40!

Ve třetí čtvrtině pokračovaly benešovské basketbalistky ve skvělém výkonu a vypracovaly si až 26-ti bodový náskok. (29. minuta – 35:61). V závěrečné části ale domácí hráčky precizní a tvrdou celoplošnou obranou, zrychleným útokem a zlepšenou střelbou dostaly Benešačky do úzkých a šňůrou 22:2 zápas zdramatizovaly (57:63). Poté se hostující děvčata vzpamatovala a hlavně díky trestným hodům (31/28) dotáhly zápas k výhře.

Body Benešova: Kratochvílová 19, Koubová 15 (1 trojka), Hřebíková 15, Němcová 9 (1), Škvorová 5 (1), Brázdová 4, Mich. Mazurová 4, Mar. Mazurová 4, Karmazínová 2. Čtvrtiny: 22:24, 4:16, 11:21, 29:16.

„Zápas rozhodla naše vynikající obrana ve druhé a třetí čtvrtině a přesná střelba trestných hodů. Holky si skvěle vypomáhaly a výborné obrany využívaly k jednoduchým košům. Škoda jen, že jsme nedokázali zápas vyhrát v klidu a nechali jsme domácí koncovku zdramatizovat,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Benešova Jakub Malý.

SBŠ Ostrava – BC Benešov 79:66

Ostravě se zápas vydařil a kromě úvodních minut byla neustále ve vedení. Domácí děvčata hrála jednoduchý, rychlý a účinný basketbal a dostala se až do dvanáctibodového vedení – 25:13. Do konce první čtvrtiny zkorigovaly hostující hráčky pouze na 28:20. V úvodu druhé čtvrtiny měly navrch Benešačky a dokázaly snížit až na rozdíl dvou bodů (32:30). Poté však ve čtyřech minutách nedaly ani bod, a tak si domácí děvčata opět vybudovala náskok (45:34).

Po přestávce se dlouho hrálo stylem „koš za koš“. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny však Ostravanky vyhrály 12:0 a o vítězi nebylo pochyb.

Body Benešova: Škvorová 15, Koubová 11 (1), Hřebíková 10, Němcová 9, Kratochvílová 8, Karmazínová 5, Mich. Mazurová 4, Brázdová 2, Mar. Mazurová 2. Čtvrtiny: 28:20, 17:14, 21:15, 13:17.

„Ostrava hraje velmi tvrdý basket, na který jsme tentokrát nenašli recept. Pokaždé, když jsme se přiblížily na dostřel, dokázali domácí znovu odskočit. Zápas jsme prohráli hlavně kvůli našim ztrátám. Několikrát se nám stalo, že jsme udělali několik ztrát za sebou a téměř dvě minuty nevystřelili na koš. Stínem zápasu je několik lehčích zranění našich hráček. V poslední čtvrtině totiž, zřejmě pod dojmem rozhodnutého utkání, přestali rozhodčí Kapaňa a Fanta úplně pískat a dovolili domácím zákroky, které do basketbalu rozhodně nepatří a skončili zraněním našich hráček. Nechápu, proč tři čtvrtiny pískají rozhodčí na jedničku a pak to takhle zabalí, zlobil se na sudí asistent trenéra Benešova Jakub Malý a chválil svoje ovečky: „Holky si však za celý víkend zaslouží pochvalu za týmovou hru a kromě první čtvrtiny z Ostravou i za nasazení v obraně.“

TOMÁŠ VANĚK