BC Benešov B - BK Louny 81:36

V sobotním utkání se střetly týmy z opačných pólů tabulky. Louny se maximálním možným způsobem pokoušely znepříjemnit situaci domácí rezervě. A nutno říci, že se jim to téměř 28. minut dařilo. Na palubovce se odvíjelo něco, co mělo pramálo společného s tou krásnou hrou, která má název basketbal. Domácí hráčky se hostům přizpůsobily a předváděná hra byla mírně řečeno nekoukatelná.

K mírnému zlepšení došlo až ve třetí části hry. V poslední desetiminutovce začaly Benešačky předvádět hru plnou důrazné obrany a rychlých protiútoků, což se projevilo ve skóre čtvrté čtvrtiny (30:6) a domácí děvčata si tak připsala povinnou výhru.

Body Benešova: J. Němcová 22, L. Mazurová 17, Brázdová 14, Richtrová 8, Platilová 5, Balatová 4, Vobecká 4, Votrubová 3, Králíková 2, T. Němcová 2. Trojky: 1/1. TH: 19/10:10/7. Fauly: 13/15. Čtvrtiny: 14:6, 17:9, 20:15, 30:6.

OČIMA TRENÉRA

Trenér Benešova Jiří Mazur nebyl po vysoké výhře moc spokojen. „Na utkání není moc co hodnotit. Hrál se basket ne basket. My jsme tomu dopomohli tím, že jsme se Lounům přizpůsobili. Přísnější měřítko snese až poslední čtvrtka, kdy holky hrály to, co umí. Pozitivní zprávou je, že se vrátila do sestavy po zdravotních problémech Katka Platilová a odehrála docela slušné utkání.“

BC Benešov B - BC Slaný 71:44

V neděli čekal Benešov nebezpečnější Slaný, což také od první minuty dokazovalo. První desetiminutovka byla vyrovnaná a ani jedno družstvo si nevypracovalo větší náskok. Přesto domácí děvčata vedla 14:8 hlavně díky neúspěšné střelbě Slaného z trestných hodů. Ve druhé části se obrázek nezměnil. Domácí hráčky stále tahaly za delší konec provazu a postupně si budovaly své vedení. Jen se nevyvarovaly zbytečných faulů, ale hostující děvčata měla tragickou střelbu trestných hodů. A tak v polovině utkání byl stav 30:19.

Od třetí čtvrtiny Benešačky přepnuly na vyšší rychlostní stupeň, což se projevilo na palubovce a Slaný nevědělo, kam dřív skočit. Domácí děvčata se vrátila k poctivé obranné hře a hlavně velmi zrychlila přechod do útoku. Proto také před poslední čtvrtinou měla náskok devatenácti bodů. Vstup do poslední části vyšel Benešačkám nadmíru dobře, první pětiminutovku vyhrály 13:0 a o vítězi utkání nebylo pochyb.

Body Benešova: M. Mazurová 20, Brázdová 19, Richtrová 8, L. Mazurová 8, Balatová 7, Vobecká 6, Platilová 3. Trojky: 4/4. TH: 14/7:23/10. Fauly: 19/17. Čtvrtiny: 14:8, 16:11, 23:15, 18:10.

OČIMA TRENÉRA

Trenér Benešova Jiří Mazur již byl po nedělním zápasem spokojený. „Čekalo nás nepoměrně těžší utkání než v sobotu. V prvních dvou čtvrtkách to byl velmi vyrovnaný souboj. Jen špatná střelba trestných hodů hostů (18/7) nám dovolila si vybudovat jedenáctibodové vedení. Od začátku třetí části jsme ale již pevně drželi otěže utkání ve svých rukou a holky si šly cílevědomě za výhrou. Všechny odvedly velmi poctivý kus práce. Na palubovku se také vrátila po měsíční pauze Martina Mazurová a podala velmi dobrý výkon,“ měl radost kouč z návratu dcery a již přemýšlel o budoucích zápasech: „Teď nás čekají velmi náročná čtyři utkání na hřištích soupeřů, a tak věřím, že vítězství holkám dodaly patřičné sebevědomí.“