Domácí oslabeni o pět hráčů (Malý, Hruban, Slavík, Kožant, Mareš) sehráli s hosty vyrovnaný zápas, který se zlomil ve čtvrté čtvrtině, kde se zkušenější Vyšehrad bodově utrhl a dokráčel k výhře o šest bodů. „Absence hráčů se projevila. V určitých chvílích chyběla kompaktnost týmu, hlavně když se lámal zápas,“ posteskl si trenér Benešova Tomáš Grepl nad ztrátou pěti hráčů.

Aa ještě dodal: „Zápas jsme odehráli v devíti lidech a kluci, kteří nastoupili zaslouží absolutorium. Mladí nezkušení hráči alespoň dostali na hřišti více prostoru, ale ukázalo se, že někteří, na to ještě nemají. První liga je docela kvalitní soutěž a pokud hrají proti hráčům ze zkušenostmi z Mattoni NBL Skořepovi a Velenskému, musí zkušenosti nejprve získat.“

BC Benešov – Sokol Vyšehrad 82:88

Od úvodních minut se hrála vyrovnaná partie. Hosté sice zpočátku získali pětibodový náskok, který ale domácí hráči smazali a první čtvrtinu vyhráli 22:20.

Ve druhé části hry silně převažovala obranná hra nad útočnou, ale také kvůli špatné střelbě mužstev padlo dohromady jen devatenáct bodů (9:10) a o poločasu šly týmy do kabin za stavu 31:30. „Obrana byla z naší strany výborná, dostat třicet bodů za dvacet minut je naprosto úžasných a takhle bysme chtěli hrát,“ radoval se z obranné hry v prvním poločase kouč Benešova Tomáš Grepl.

V závěru čtvrtiny zaujala diváky situace, kdy se jinak klidný benešovský kouč Grepl rozzlobil na mladého Luboše Nového kvůli neuposlechnutí pokynů. „Nechci hráče před spoluhráči a diváky ztrapnit, ale neplnil pokyny, které dostal. Musí si uvědomit, že v tu chvíli poškodí nejen tým, nás trenéry, ale i sám sebe. Jsou hráči, kteří nejsou extrémně talentovaní a tzv. skóreři, ale na hřišti jsou potřeba z jiného důvodu, například při bránění. Pokud ale neplní úkol, který dostává rok a půl, tak musí přijít i takováto reakce, potom si to snad hráč uvědomí, že udělal chybu,“ vysvětlil kouč.

Ve druhém poločase již oba týmy zpřesnily střelbu, o což se zapříčili i střelci trojek Kubálek na benešovské straně a Velenský a Skořepa na vyšehradské straně. Vyrovnaný průběh zůstal a ani jedno mužstvo se neodtrhlo na více bodů, s klaksonem oznamujícím konec třetí čtvrtiny upravil Nový na 58:56.

Čtvrtá část hry ale vyzněla jasně pro hosty a na domácí straně se velmi ukázalo, jak moc chybí nemocný kapitán mužstva Jakub Malý. „Je to motor týmu a byla to v zápase nejcitelnější absence. Rok a půl jsem u mužstva a poprvé mi chyběl,“ posteskl si trenér nad neúčastí kapitána.

Osud utkání vzal do rukou hlavně Velenský, který si na hřišti ve čtvrté čtvrtině dělal co chtěl a střílel body, jak na běžícím pásu. Hosté získali rychle až jedenáctibodový náskok, který sice domácí v závěru snížili, díky Moravcovi a Husárovi, ale jen na šestibodový deficit 82:88.

„Ve druhém poločase již naše obrana nebyla tak kvalitní. Klíčoví hráči soupeře Velenský, Skořepa, Dipold dávali důležité koše, na začátku čtvrté čtvrtiny nám odskočili na osmibodový rozdíl a získali tak rozhodující náskok. Inkasovaných 58 bodů ve druhém poločase je hrozně moc a s tím se nedá vyhrát, i když hrajete doma. Je to obrovská škoda. Na Vyšehrad jsme si věřili, protože jsme ho letos už jednou porazili. Nedá se nic dělat a musíme se dobře připravit na další důležitý zápas s Prostějovem,“ již myslí na další utkání trenér Grepl.

Body: Moravec 22 (4), Husár 20, Kubálek 15 (5), Morávek 11, Nový 10, Maštálka 4 - Velenský 24 (4), Hrubý 14, Skořepa 13 (1), Klimánek 10, Lipold 10, Široký 7 (1), Šmůla 5, Skokánek 4, Rozkot 1. Střelba trojek: 25/9:21/6. Střelba za 2 body: 48/22:46/24. Trestné hody: 15/11:30/22. Doskoky: 35:44. Chyby: 25:21. Rozhodčí: Egr, Smetana. Čtvrtiny: 22:20, 9:10, 27:26, 24:32.