BC Benešov B – Mladá Boleslav 73:43

Čekal se velmi vyrovnaný zápas, ale opak byl pravdou. Od začátku měly režii zápasu ve svých rukou domácí hráčky a soupeřky k ničemu nepustily. Ve čtvrté minutě byl sice stav jen 5:4, ale na konci čtvrtiny již svítilo na tabuli skóre 19:6. Druhé hrací období bylo nejvyrovnanější ze všech částí utkání.
Od třetí čtvrtiny již domácí děvčata opět přidala a výbornými rychlými protiútoky deptala hostující hráčky. A když se k tomu přidala ještě výborná obrana, nebylo o vítězi pochyb. Pro Boleslav byla porážka o třicet bodů ještě velmi milosrdná.

„Čekal jsem velmi těžké utkání, ale jsem rád, že tomu tak nebylo a holky o zápase rozhodly již v první části hry. Ve druhé čtvrtce jsme sice polevili v aktivitě, což se projevilo na skóre, ale od třetí čtvrtky jsme si kráčeli pro pátou výhru v soutěži. Jediné co mě mrzí jsou opět neproměněné jasné situace pod košem,“ našel i negativa jinak spokojený trenér Benešova Jiří Mazur.

Body Benešova: J. Němcová 17, L. Mazurová 17, Mašková 14, Kotová 14, Landová 4, Brázdová 4, Richtrová 2, Votrubová 1. TH: 10/5:13/7. Fauly: 20:12. Čtvrtiny: 19:6, 10:10, 16:8, 28:19.

BC Benešov B – Brandýs nad L. B 57:55

Hostující hráčky se na začátku ujaly vedení (0:2), ale to bylo na dlouhou dobu, vše co jim domácí děvčata povolila. Ta opět výbornou obranou zachytávala soupeřovy přihrávky a tak na konci desetiminutovky byl stav 12:4. Až do 26. minuty byl obraz stejný. Poté však přišly slabší chvilky domácích a hráčky Brandýsa toho dokázaly využít. Do poločasu si hřiště pronajaly pro sebe a stav snížily na 24:22.

Vstup do třetí čtvrtiny začaly Benešačky trojkou Richtrové a zdálo se, že domácí hráčky opět převezmou otěže zápasu do svých rukou. Opak byl pravdou. Soupeřky kontrovaly také trojkou a najednou jich bylo plné hřiště. Domácí děvčata měla co dělat, aby udržela krok, ale na konci čtvrtiny zabrala a po třetí čtvrtině byl stav 44:40. Začátek čtvrté části hry vyšel basketbalistkám Brandýsa, které šesti body otočily stav. Poté se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a vyvrcholilo dramatickým závěrem a minutu před koncem byl stav 54:54. Drama zvládly Benešačky na výbornou. Dostali ke čtyřem trestným hodům. Brázdová proměnila dva, Mašková první a druhý výborným doskokem zachránila Kotová. Ve zbývajících vteřinách si již domácí děvčata výhru nenechala vzít.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobrou obranou a hosty k ničemu nepustili. Ovšem od šesté minuty druhé části se hra vyrovnala a naší menší bojovností a koncentrací jsme hosty pustili opět do zápasu. Poté bylo utkání velmi vyrovnané. Holky se ale praly statečně až do konce a odměnou bylo sice těsné, ale o to cennější vítězství. Budu se opět opakovat, ale strašně nás sráží neproměňování jednoduchých situací. Já však věřím, že se to postupem času zlepší a nebudeme muset hrát takové nerváky,“ dodal k dramatu Jiří Mazur.

Body Benešova: L. Mazurová 14, J. Němcová 10, Brázdová 9, Mašková 8, Richtrová 7, Landová 5, Kotová 4. Trojky: 1:5. TH: 20/12:15/12. Fauly: 16:22. Čtvrtiny: 12:4, 12:18, 20:18, 13:15.