Ústí nad Labem - BC Benešov 87:76

V první čtvrtině ještě drželi benešovští hráči se soupeřem krok a prohráli ji pouze o tři body, nicméně domácí rozhodli o výsledku ve druhé a třetí čtvrtině, kdy získali až dvacetibodové vedení. Závěrečný finiš hostů v posledním hracím období přinesl Benešovu pouze zkorigování konečného výsledku.

„Byli jsme Ústí minimálně rovnoceným soupeřem. V úvodu byl zápas vyrovnaný, ale nepovedl se nám konec prvního poločasu, kdy soupeř odskočil až na dvanáct bodů. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny nám domácí utekli dokonce až na dvacet bodů. Pak jsme sestavu zúžili na osm hráčů, začali hrát presink, ale blíž jak na jedenáct bodů jsme se k soupeři nedočkali. Výkon mužstva byl slušný. Jsem spokojený, že všech deset našich hráčů nechalo v zápase všechny síly. Pokud obětují hráči všechno, tak porážka tolik nebolí,“ byl i po prohře s výkonem mužstva spokojený trenér Benešova Tomáš Grepl.

Body Benešova: Husár 19, Malý 17 (3 trojky), Moravec 13, Proskovec 7 (1), Bašta 7 (1), Votroubek 7, Hartman 4, Maštálka 2, Kubálek, Nový, Kratochvíl. TH: 36:23/ 31:19. Fauly: 23:27. Čtvrtiny: 21:18, 23:12, 20:14, 23:32.

Další utkání sehrají benešovští basketbalisté na domácí palubovce již ve čtvrtek 11. listopadu od 20 hodin proti BK Kondoři Liberec. „Je to velice důležitý zápas. Pokud předvedeme stejně agresivní a bojovný výkon jako v poslední čtvrtině v Ústí, tak bysme měli uspět. každý zápas je ale jiný. Liberec je nevyzpytatelný, ještě sice nevyhrál zápas, ale s mladými hráči hraje agresivně na hranici faulů a záleží také, jaký metr nastaví rozhodčí,“ řekl před čtvrtečním zápasem Tomáš Grepl.

LADISLAV KLAVRZA