BC Benešov – Chomutov 74:79

Chomutov nastoupil v Benešově v pozici suverénního lídra 1. ligy se soupiskou nabitou řadou profesionálů se zkušenostmi z Mattoni NBL. Hned od začátku utkání převzal iniciativu a v 6. minutě vedl rozdílem deseti bodů (4:14), po první čtvrtině byl stav 13:22. Ve druhém hracím období se začali prosazovat také benešovští basketbalisté a do poločasu stihli díky své bojovnosti a kvalitnímu výkonu zkorigovat výsledek na přijatelný rozdíl čtyř bodů (32:36).

Ve třetí minutě třetí čtvrtiny snížil Kubálek dvěma úspěšnými trojkami dokonce na rozdíl jediného koše 38:40, ale pak si ale domácí vybrali slabší chvíle a soupeř odskočil na patnáctibodový rozdíl (42:57). V posledních dvou minutách třetí čtvrtiny ale bodovali jen domácí a snížili na 47:57. Nástup do závěrečné čtvrtiny patřil jednoznačně Benešovu a po třech minutách byl stav 54:57. Jenže Levharti se znovu zakousli do méně zkušené kořisti v dresech domácích a po šesti minutách znovu vedli rozdílem 10 bodů – 60:70. Pak se však taktovky ujal domácí Moravec a svými deseti body plus jedním košem Hartmana obrátili vývoj skóre a dostali se poprvé v utkání do vedení 72:70. Za stavu 74:72 poškodili domácí mužstvo rozhodčí, kdy posoudili jasný průraz útočícího hráče jako obranný faul a chomutovským nabídli v posledních dvou minutách zápasu možnost střelby sedmi trestných hodů. A jelikož dvě poslední útočné akce Benešova neskončily košem, pět proměněných trestných hodů rozhodlo o pětibodovém vítězství Chomutova.

Nejlepším hráčem i střelcem utkání byl benešovský Robert Husár s 19 body.

Domácí hráči odcházeli z palubovky se vztyčenou hlavou, za svůj výkon byli spravedlivě odměněni potleskem domácích diváků. Vítězství nakonec vydřeli šťastnější hosté.

„Zase jsme nezvládli koncovku, když se v závěru lámal zápas v náš prospěch. Chomutov od začátku lehce vedl, ale ve čtvrté čtvrtině se klukům obrovskou bojovností zápas podařilo obrátit a vedli jsme 72:70. V závěru jsme ale nezvládli dvakrát obranný doskok, soupeř dal ještě koš s faulem, kdy byl úspěšný při jedné šestce a překlopil zápas ve svůj prospěch. Kluci hráli velmi dobře, bojovali, opět jsme si zasloužili vyhrát, ale v letošní sezoně, jak je naším dobrým zvykem, jsme nedotáhli zápas do vítězného konce,“ smutnil po zápase trenér Benešova Tomáš Grepl.

Body Benešova: Husár 19, Moravec 14 (2), Kubálek 13 (3), Malý 10 (1), Votroubek 7 (1), Proskovec 5, Maštálka 2, Hartman 2, Kratochvíl 2, Bašta, Horák. TH: 11:19/22:27. Fauly: 27:21. Čtvrtiny: 13:22, 19:14, 15:21, 27:22.