BC Benešov B - Junior Kralupy 50:58

Utkání bylo plné snahy, ale také nervozity, větší na domácí straně. Benešačky hodně ztrácely míče, podobně na tom byly hráčky Kralup, a tak byl stav až do konce třetí čtvrtiny stále vyrovnaný. Na začátku posledního hracího období se zdálo, že domácí přece jen přebírají iniciativu, ale po zbytečných ztrátách míčů je již soupeřky trestaly a nakonec zvítězily.

„Měl jsem z utkání trochu obavy, které se naplnily. Zápas nesl všechny znaky prvního ostrého utkání v sezóně. Bohužel jsme vyprodukovali strašnou spoustu chyb a z toho pramenící ztráty míče, které naštěstí hráčky Kralup netrestaly. A co mě mrzí ze všeho nejvíc je to, že jsme neproměnily spoustu jednoduchých pozic z pod koše. Dá se říct, že tímto jsme si utkání prohráli. Ale jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání, a soutěž je dlouhá, takže se z utkání poučíme,“ věří v lepší zítřky trenér Benešova B Jiří Mazur.

Body Benešova: M. Mazurová 12, Platilová 9, Mašková 8, L. Mazurová 7, Brázdová 5, Balatová 4, T. Němcová 3, Richtrová 2. Trojky: 2:2. TH: 13/10:12/10. Fauly: 14:19. Čtvrtiny: 12:13, 18:19, 9:8, 11:18.

Junior Kralupy B - BC Benešov B 44:57

V první čtvrtině byl obrázek stejný jako v předchozím vzájemném utkání. Obě družstva hrála nervózně, velmi nepřesně a hostujícím hráčkám nešla střelba (9:6). I vstup do druhé čtvrtky se lépe vydařil domácím děvčatům, které odskočily na rozdíl sedmi bodů 13:6. Od 13. minuty se však vývoj zápasu začal pomalu překlápět na stranu hráček od Konopiště. Trpělivou hrou v útoku a velmi dobře pracující obranou náskok domácích postupně umazávaly. V 17. minutě se skóre vyrovnalo a do konce čtvrtiny odskočily Benešačky na rozdíl tří bodů. I ve třetí a čtvrté čtvrtině zápasu hostující hráčky pokračovaly v trpělivém výkonu a postupně své vedení navyšovaly. Nevyvarovaly se však malého výpadku mezi pátou a osmou minutou třetí čtvrtiny, kdy se domácí děvčata přiblížila na rozdíl jediného koše. Po oddechovém čase se však opět do soupeře obuly a připsaly si tak po zásluze první vítězství v soutěž.

„Do zápasu jsme vstoupily stejně jako v sobotu. Navíc jsme nedokázali dopravit míč do vymezeného prostoru a střelba z perimetru nám vůbec nešla. Ale od druhé čtvrtky se hra postupně lepšila a pomalu jsme dokázali domácí přehrát. Holky hrály trpělivě a na rozdíl od soboty si mnohem víc vážily míče .Až na jednu chvilku mezi 25. až 28. minutou jsme si utkání v podstatě hlídali. Pokud by jsme opět nezahodili takové množství jasných bodů, mohlo utkání skončit mnohem větším rozdílem. Buďme skromní, máme na čem pracovat a já věřím holkám, že to bude zápas od zápasu lepší,“ doufá trenér Benešova B Jiří Mazur.

Body Benešova: M. Mazurová 22, L. Mazurová 9, Brázdová 6, Mašková 4, Balatová 4, Mašková 4, Landová 3, Platilová 3, Richtrová 2. Trojky: 0:1. TH: 25/18:7/20. Fauly: 24/24. Čtvrtiny: 9:6, 11:17, 13:17, 11:17.