Obě mužstva byla oslabena o své nejlepší střelce a Kutnohorští přijeli s tím, že nemají co ztratit. Domácí především nechtěli opakovat nevyrovnané a nesebejisté výkony z posledních dvou střetnutí. To se jim tak úplně nepovedlo, potvrdilo se, že Kutná Hora na Benešov nás umí, přesto do finále nakonec po dramatickém průběhu postoupili borci od Konopiště.

BC Benešov B – Kutná Hora 67:62

Začátek zápasu se domácím opět nepovedl, tahali za kratší konec a hosty museli neustále dohánět. Ve druhé čtvrtce utekli Kutnohorští až na rozdíl deseti bodů, který však domácí stáhli a do šaten se šlo za stavu 33:34. Po změně stran se Benešovští mnohem lépe prosazovali a především zlepšili obranu. Hosté nastřílel během deseti minut ze hry pouhých pět bodů a domácí se dostali do uspokojivého, ale nejistého desetibodového vedení (55:45). Na konci čtvrtiny hosté faulovali a rozhodčí jim ještě následně udělil dvě technické chyby. Ani jeden ze šesti trestných hodů ale benešovští střelci tristně neproměnili a každý tak cítil, že se v závěrečné čtvrtce ještě bude bojovat.

Vývoj zápasu byl hodně podobný zápasu v Kutné Hoře a každý měl ještě v paměti těsnou prohru z předešlého víkendu. Závěrečná čtvrtina začala vyrovnaně, domácím hodně pomohlo vyfaulování Kocourka, nejproduktivnějšího hráče hostí. Kutnohorským se přesto dařilo deficit snižovat neomylnými trestnými hody (13:10), a tak zatímco domácí ve 36. minutě vedli o 10 bodů, po dvou faulech a zbytečné technické chybě byl stav ve 38. minutě 62:58. Hosté poté proměnili dva dvoubodové pokusy. Hala naprosto ztichla, když Malý najížděl asi třicet vteřin před koncem na koš do dvou hráčů. Všiml si ale pod košem osamoceného Vorla, který i s faulem neomylně trefil koš. Když pak domácí obratem znovu získali míč, bylo už o zápase rozhodnuto. Novák byl ještě faulován a nekompromisním proměněním obou trestných hodů ustanovil konečný výsledek na 67:62 a vyslal tak Benešov do finále.

Body: Březina 14, Novák 12 (1), Malý 10, Kratochvíl 7, Proskovec 7, Valenta 7, Vorel 6, Beneš 3 (1), Pěkný 1 – Vavák 19, Kocourek 16, Málek 12, Kořínek 7, Aufrecht 5, Prušinovský 2, Dastych 1. Rozhodčí: Treml, Sušer. Fauly: 32:26. Trestné hody: 27/15:36/26. Čtvrtiny: 15:16, 18:18, 22:11, 12:17.

První dvě utkání finálového střetnutí krajského přeboru se odehrají v Benešově již o víkendu, v sobotu 24. dubna od 19 hodin a v neděli 25. dubna od 15 hodin proti Kralupům nad Vltavou.

RADIM KLEIN