Benešov A – Frisco Sika Brno B 84:67

V úvodu brzkého ranního utkání (10.30) se ujalo vedení družstvo domácích. Rychlá hra obou týmů nabízela divákům celou řadu pohledných útočných i obranných akcí, ale i nevynucené chyby a nepřesné příhry. Benešov se navíc trápil s neúspěšností při střelbě trestných hodů (pouze 19 úspěšných z 38 pokusů) a činilo mu také obtíže ubránit pivotku hostí, která dala 23 bodů. Přesto se domácím děvčatům podařilo vyhrát třetí čtvrtinu, která v posledních zápasech znamenala spíše trápení. Rozdíl ve skóre v průběhu utkání narůstal k osmnácti bodům a opět se smršťoval až na poloviční rozdíl. Na konci čtyřicáté minuty zápasu však benešovské basketbalistky zvýšily své vedení až na závěrečných 84:67.

„Odehráli jsme slušný zápas, s chutí a nasazením. Jen mě mrzí, že když si vytvoříme nádherný náskok, tak o něj vlastníma chybama a nepozorností přijdeme, což bohužel ovlivňovalo zápas a holky jsou zbytečně nervózní. Místo bychom si náskok udržovali a budovali dál, tak jsme soupeřkám dovolili, aby se opět dostaly do zápasu. Chtělo by to lepší soustředěnost a bylo by to vynikající. Ještě nám chybí malinko větší důraz pod košem. Nemáme tak silové hráčky jako některé týmy, které trénují vícekrát týdně a mají zařazenou posilovnu,“ zhodnotila zápas trenérka Benešova Ivana Čadková a poznamenala k nedělnímu zápasu se stejným soupeřem: „Béčko Brna bylo dnes posíleno o dvě hráčky áčka Humlovou a Kašpárkovou, v neděli ještě přibudou vysoká pivotka Hanušová a rychlé tvrdé křídlo Hejdová. Naopak my budeme mít Kamču Štěpánovou z VŠ Praha, takže výška by měla být srovnaná. Jen mám menší obavy, jak se to projeví, hlavně v útoku, že s holkama netrénuje. Ještě si musíme dát pozor na rozhodčí, kteří jsou ryze domácí a v Brně již při nástupu prohráváte 0:10. Uvidíme jakou hru ponechají.“

Body Benešova: Kratochvílová 19, Hřebíková 16 (1 trojka), Koubová 15 (1), Karmazínová 11 (1), M. Mazurová 9, J. Němcová 8, L. Mazurová 3, Slachová 3. Trestné hody: 38/19:27/22. Trojky: 3:3. Fauly: 22:30. Čtvrtiny: 26:18, 19:19, 21:15, 18:15.


Ziskem sedmého vítězství z jedenácti utkání si družstvo BC Benešov upevnilo svoji pozici v první osmičce tabulky, která se po skončení základní části soutěže utká v play-off.

TEREZA NĚMCOVÁ