BC Benešov – BK Chomutov 74:91

Hosté přijeli v nejsilnějším složení a to s řadou hráčů donedávna působících v Mattoni NBL (Staněk, Hrubý, Vorlíček, Jiráň). Naopak domácí nemohli využít hráčů pendlujících z USK Praha, kteří si plnili svoje povinnosti v televizním utkání v Děčíně.

Úvod patřil hostům, kteří během dvou minut (0:7). Domácí nástup Chomutova zachytili a v 5. minutě bylo vyrovnáno – 10:10. Závěr první čtvrtiny patřil Benešovu, který po prvním hracím období vedl 30:21. Jenže Chomutovští hráči se s vývojem nehodlali smířit a v rozmezí mezi 13. a 17. minutou šňůrou v poměru 0:11 otočili na 37:38. Před odchodem do šaten k poločasové přestávce svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 41:41. Vyrovnaný poměr sil i bodů zůstal do poloviny třetího hracího období (50:50). Do konce 30. minuty si ale hosté vytvořili dvanáctibodový náskok. V závěrečné čtvrtině se Chomutovští opírali o silnější lavičku, využívali výškovou převahu i to, že čtyři domácí hráči hráli pod hrozbou čtyř faulů. Benešovským basketbalistům chybělo dostatek fyzických sil i zkušeností, aby dokázali vývoj zápasu zdramatizovat.

Porážka o 17 bodů, vzhledem k sympatickému výkonu domácích, se může zdát až příliš krutá. Nejlepším hráčem domácích byl jednoznačně Robert Husár, který srdnatě bojoval s pivoty soupeře (zejména s T. Hrubým, kterému rozhodčí tolerovali velice nečistou hru lokty) a zaznamenal 20 bodů, na straně Chomutova byl Pavel Staněk s 25 body.

„Nastoupili jsme bez pendlů a i když jsme prohráli, měli jsme několik dobrých momentů. Jen škoda, že nám utekla třetí čtvrtina, která se nám obrovsky nepovedla,“ našel trenér Benešova Tomáš Grepl rozhodující moment.

Body Benešova: Husár 20, Malý 13 (1), Maštálka 11, Zídek 8 (2), Proskovec 8 (1), Nový 7, Kysela 7. TH: 30:18/ 27:18. Fauly: 25:23. Čtvrtiny: 30:21, 11:20, 22:34, 11:16.

BC Benešov – Lokomotiva Plzeň 54:81

K zápasu nastoupil Benešov v nejsilnější sestavě, tedy se čtveřicí pendlů z USK Hrabanem, Šťastným, Slavíkem a Moravcem a díky úspěšné trojce Moravce ve 4. minutě se dostali do vedení 7:4, ale naposledy. Do konce první čtvrtiny bodovali už jen hosté a šňůrou (0:15!) prakticky rozhodli o vývoji utkání. Dvanáctibodový náskok ještě Plzeňští do poločasu navýšili (19:35). Hosté těžili z převahy podkošových hráčů Kovandy a Frány i zkušeností rozehrávače Velenského, naopak domácí si nedokázali poradit se zónovou obranu hostí a jejich úspěšnost střelby byla katastrofální. Po 30 minutách byl náskok Plzně již 33 bodů (29:62) a skóre připomínalo výsledek zápasů v žákovských kategoriích. V poslední části Benešovští zabrali a 25 body zkorigovali na 54:81.

Přestože hosté také nepředváděli žádný oslnivý výkon, benešovské mužstvo si vybralo „černý den“ a podalo před domácím publikem za poslední dobu snad nejhorší výkon.

„Byli jsme kompletní se všemi pendly a podali jsme hrozný výkon. Musíme zvážit, jestli máme brát na zápasy všechny pendly z USK Praha, aby se tento výkon neopakoval. Hráči, kteří by měli být tahouny, tak nebyli a bylo až k neuvěření, co jsme byli na hřišti schopni vyprodukovat. Pokud si hráči neuvědomí, že musí nastoupit do zápasu na sto procent, i když se nemusí vždy dařit, bojovat ale musí, tak se stávají řadovými hráči. Byl to ostudný výkon, který se nesmí opakovat,“ byl rozzlobený Tomáš Grepl.

Body Benešova: Kysela 11 (3), Moravec 6 (2), Hruban 6, Slavík 6, Šťastný 5 (1), Malý 5, Maštálka 4, Husár 4, Zídek 3, Nový 2, Kozubík 2. TH: 17:12/ 15:11. Fauly: 23:17. Čtvrtiny: 7:19, 12:16, 10:27, 25:19.

O státním svátku si můžou benešovští basketbalisté napravit reputaci proti Lokomotivě Plzeň, se kterou odehrají od 19 hodin 3. kolo Českého poháru.