BC Benešov – VŠ Praha 64:81

S velkým odhodláním vstoupily benešovské ženy do třetího zápasu čtvrtfinálové série. Chtěly tak zdramatizovat sérii hranou na tři vítězná utkání, v níž zatím prohrávaly 0:2 na zápasy. Soupeřky dorazily do Benešova v téměř kompletní sestavě a jejich cíl byl také jasný – nenechat nic náhodě a rozhodnout již v tomto utkání.
Domácí hráčky ale měly vynikající vstup do utkání, výborně bránily a snažily se o rychlý přechod do protiútoku. Výsledkem toho bylo vedení 17:10. Ve druhé čtvrtině se zdálo, že se průběh utkání vyrovná, Vysokoškolačky snížily na 21:19. Ale byly to opět benešovské hráčky, které se dokázaly soupeřkám utrhnout na poločasový rozdíl devíti bodů. Tak vysoké vedení bylo sice mírným překvapením, ale nutno dodat, že si tento dílčí úspěch domácí děvčata za svoje nasazení v obraně zasloužily. Jenže ve třetí čtvrtině se rozehrálo duo Elhotová – Pecková a hostujícím hráčkám se podařilo vývoj utkání otočit. Jen tyto dvě hráčky vstřelily dohromady za třetí část 24 bodů a byly hlavními strůjkyněmi obratu ve vývoji zápasu. Vysokoškolačky tak vstupovaly do závěrečné části zápasu s tříbodovým vedením, které se během závěrečné čtvrtiny zvyšovalo. I přes velkou snahu se domácím nedařilo náskok hostí snížit na menší než pětibodový rozdíl. Závěr zápasu si tak již s přehledem VŠ Praha pohlídaly.


„Gratuluji soupeři k vítězství. Pro nás už byl postup do play-off z pátého místa obrovským úspěchem. A jen jedna výhra v základní části nám chyběla, aby jsme ve čtvrtfinále narazili na přijatelnějšího soupeře. Ale i tak jsme se chtěli pokusit o překvapení a alespoň doma vyhrát. Bohužel to se nám nepodařilo a kromě prvního utkání jsme byli soupeři důstojným soupeřem. Chtěl bych vyzdvihnout výkon všech hráček zejména pak v prvním poločase, kdy jsme hráli s velkou chutí a nasazením. Ve druhé půli nám asi trochu došly síly, dopustili jsme se několika chyb v obraně a dostali tak řadu snadných košů. I když se nám v sérii nepodařilo zvítězit, tak si myslím, že nemusíme být smutní a s průběhem celé sezony jsem více než spokojen. Ještě jednou děkuji všem hráčkám, které se na výjimečné sezoně podílely,“ pochválil své ovečky za celou sezonu trenér Benešova Tomáš Vaněk.


Body Benešova: Kratochvílová 16, Čadková 15 (1), Hřebíková 13 (1), Škvorová 11, L. Mazurová 7, Karmazínová 4, J. Němcová 1. Trestné hody: 26/17:33/21. Fauly: 24:25. Čtvrtiny: 17:10, 15:13, 22:28, 10:30.