Chomutov – BC Benešov 71:70

V Chomutově shlédli diváci velice kvalitní a po celý průběh vzácně vyrovnané utkání. V první čtvrtině měli bodově navrch domácí, kteří po prvních 10 minutách vedli rozdílem tří bodů v poměru 24:21. Druhé hrací období patřilo Benešovu, který tento úsek zápasu zvládl lépe o sedm bodů a do kabin k poločasové přestávce odcházel se čtyřbodovým náskokem (40:44). Po přestávce se oba soupeři přetahovali o vedení svého týmu, rozdíl ve skóre nebyl jak na jedné tak na druhé straně více jak tři body. O vyrovnanosti svědčí i stav po 30 odehraných minutách v poměru 55:55. Drama vrcholilo v závěrečné čtvrtině. Oba soupeři se střídali pravidelně ve dvoubodovém vedení. Necelé čtyři minuty před koncem Benešovští neproměnili dvě jasné „šoupáky“ a Chomutovští odskočili na rozdíl čtyř bodů (65:61). Pak ale Vocetka proměnil jeden trestný hod a vzápětí Zachrla trojkou srovnal na 65:65. Domácí následně úspěšně zakončili dva útoky a znovu vedli o čtyři body (69:65). Michal Vocetka zachoval chladnou hlavu a dvěma proměněnými trestnými hody snížil na rozdíl dvou bodů. V následujícím protiútoku se zkušený Vorlíček nechal pod košem faulovat a při střelbě trestných hodů rovněž nezaváhal (71:67). Čtyřicet sekund před koncem sehráli benešovští hráči krásnou akci korunovanou úspěšnou střelou za tři body v podání Šťastného, která znamenala snížení na rozdíl jediného bodu 71:70. Míč v držení měli domácí, ale hostům z Benešova se podařilo ubránit a získat míč k poslednímu útoku. Vocetka vzal zodpovědnost na svá bedra. Při nájezdu na koš soupeře byl dvě sekundy před koncem utkání faulován a měl výhodu střelby dvou trestných hodů. Přestože byl v zápase nejlepším střelcem hostů, navíc v předchozím průběhu utkání proměnil sedm z osmi trestných hodů, rozhodující trestné hody bohužel nepropadly obroučkou a na celkovém stavu se již nezměnilo. Domácí tak měli možnost slavit vydřené vítězství o jediný bod. Benešovští hráči se však za předvedený výkon vůbec nemuseli stydět, ba naopak v Chomutově předvedli velice kvalitní výkon. Jen to štěstíčko se mohlo přiklonit na druhou stranu.

„Měli jsme balón do koncovky, rozehráli jsme to dobře a házeli jsme dvě vteřiny před koncem šestky, ale náš nejlepší hráč Vocetka neproměnil ani jednu,“ smutnil po dramatické koncovce asistent trenéra Benešova Pavel Vorlíček a popsal dramatické utkání: „Byl to nesmírně vyrovnaný zápas, ve kterém domácí vedli nejvýše na začátku o sedm bodů a my během zápasu o pět. Úvod jsme nezvládli a soupeř se dostal do vedení. Poté jsme pomalu ukrajovali jeho náskok a v poločase vedli o čtyři body. Ve druhém poločase se vedení přelévalo ze strany na stranu a nikdo neutekl výrazným rozdílem. V koncovce jsme prohrávali, stáhli to na bod, ubránili dva domácí útoky, měli jsme poslední míč, ale závěr nám nevyšel.“

Body Benešova: Vocetka 19 (2 trojky), Husár 14, Zachrla 11 (2), Šťastný 10 (1), Hruban 7, Kysela 4, Malý 3, Klimus 2, Proskovec, Pěkný, Votava, Kratochvíl.TH: 32:19. Fauly: 25:19.Čtvrtiny: 24:21, 16:23, 15:11, 16:15.

LADISLAV KLAVRZA