BC Benešov – Kara Trutnov B 90:52

Úvod utkání se domácím děvčatům příliš nevydařil, když během prvních tří minut nasbírala pět faulů, a tak při každém dalším jejich faulu měly soupeřky výhodu trestných hodů. Tu se jim dařilo využívat na 100 procent a ještě v 6. minutě vedly. Pak však benešovské hráčky zaznamenaly několik rychlých košů a vývoj zápasu se začal obracet v jejich prospěch. I ve druhé čtvrtině dominovaly domácí basketbalistky, zejména v útoku se jim dařilo. Ale hostující soupeřky hrály stále s vysokým nasazením a svou rychlostí dělaly domácím problémy zejména při obranných doskocích, když je Benešačky nebyly schopni odstavit od míče. Definitivní krok k výraznému vítězství udělali domácí hráčky ve třetí čtvrtině, kdy zlepšenou obranou dovolily hostům vstřelit jen šest bodů. V závěrečné části hry už nasazení trutnovských mladic zjevně opadlo a konec se odehrával spíše v tréninkovém tempu. Domácí děvčata tak oplatila Trutnovu porážku z jejich palubovky a doma stále drží neporazitelnost.

"Úvody utkání nám v poslední době vycházely, ale bohužel dnes tomu bylo naopak. Příliš brzo jsme nasbírali pět faulů, a to nás pak až příliš limitovalo v obraně. Naštěstí se nám v prvním poločase dařilo v útoku a díky tomu jsme si již do přestávky vytvořili bezpečný náskok. Ve druhém poločase už nás soupeř tolik neprověřil a závěr se pak dohrával v klidném tempu. Jediná věc, s kterou dnes nemůžeme být spokojeni, byl obranný doskok, kdy jsme zejména v prvním poločase měli velké problémy. Věřím, že se nám i tento nedostatek podaří hned v příštím utkání odstranit," doufá trenér Benešova Tomáš Vaněk před zítřejším zápasem s Novou Pakou.

Body Benešova: J. Němcová 22, Čadková 14 (2), Kratochvílová 14, Mazurová 14, Hřebíková 12, Richtrová 6, Škvorová 4, Brázdová 2, Karmazínová 2.
Trestné hody: 13/8.
Fauly: 15:18.
Čtvrtiny: 26:20, 27:13, 16:6, 21:13.

Zítra přijede na benešovskou palubovku družstvo Sokola Nová Paka. Zápas se hraje od 10.30 hodin v ZŠ Dukelská.