Ústí nad Labem - BC Benešov 68:72


Začátek utkání vyšel lépe benešovským hráčkám (2:7). Avšak domácí děvčata během dvou minut srovnala na 12:12. Ve zbytku první čtvrtiny měly navrch opět Benešačky, ale Ústí se podařilo v závěru čtvrtiny dvěma šťastnými koši opět snížit na rozdíl jediného bodu. Ani ve druhé části hry neopadala převaha hostujících hráček, kteří si do druhého poločasu přinesly devítibodový náskok. Ve třetí čtvrtině se Benešačkám přestalo dařit střelecky, k tomu přidaly pár zbytečných faulů a soupeřky se dostaly zpátky do hry. Na začátku posledního hracího období sice Benešov odskočil opět na rozdíl deseti bodů, ale Ústí vsadilo na riziko a hlavně díky čtyřem trojkám kapitánky Obstové otočilo stav dvě minuty před koncem na 64:63. Hostující hráčky ale nepodlehly panice a v závěrečných minutách se jim podařilo vrátit vítězství opět na svoji stranu, zejména díky proměněním trestným hodům, které v minulých utkáních nebyly jejich silnou zbraní.


„Povedl se nám první poločas, kdy jsme dobře bránili a dopouštěli jsme se jen minima chyb. Ve druhém poločase se nám trochu přestalo dařit v útoku a i v obraně jsme museli některé akce domácích zastavovat jen za cenu faulů. Navíc se nám vůbec nedařilo eliminovat největší zbraň domácích a to střelbu za tři body. Naštěstí v závěru vyrobili domácí několik chyb, které jsme dokázali potrestat zejména z trestných hodů, jejichž úspěšnost se oproti předešlým utkáním výrazně zvedla,“ byl spokojený trenér Benešova Tomáš Vaněk.


Body Benešova: Škvorová 17 (1 trojka), Čadková 14 (2), Karmazínová 11 (1), Kratochvílová 11, J. Němcová 9, Hřebíková 5, Mazurová 5. Trestné hody: 35/26. Fauly: 30:18. Čtvrtiny: 19:20, 13:21, 12:11, 24:20.

Kralupy Junior – BC Benešov 56:65


V neděli zajížděly benešovské ženy na půdu druhého celku tabulky, BK Junior Kralupy s vědomím, že domácí ještě v letošním ročníku na své palubovce prohráli pouze jediné utkání a to pouze o bod, a že případné vítězství by bylo nad plán. Ten začaly překračovat již v prvním poločase, kdy s Kralupy držely krok a v o přestávce byl stav 31:30. Nástup do třetí čtvrtiny měl Benešov výborný, během prvních pěti minut se dostal do vedení (33:43). Pak však přišly problémy s osobními chybami Hřebíkové a Kratochvílové, které po čtvrtém faulu raději střídaly. Toho domácí děvčata využila ke snížení na rozdíl čtyř bodů. Závěrečnou čtvrtinu však opět zvládly lépe Benešačky a překvapivé vítězství si již pohlídaly.


„Kralupy jsme dokázali porazit na domácí palubovce, proto jsme věřil, že by se nám to mohlo podařit i na jejich hřišti. Myslím, že jsme předvedli velmi dobrý výkon zejména v obraně, kde jsme domácím umožnili vstřelit jen 56 bodů, což je na družstvo s nejvyšším průměrem vstřelených bodů opravdu málo, a to zejména s ohledem, že se hráli na své palubovce. Navíc vánoční přestávka poznamenala více Kralupy, kterým podle mého názoru v závěrečné čtvrtině docházely síly. Celé družstvo bych bych chtěl pochválit za kolektivní výkon zejména v obraně, do kterého se výborně zapojily i střídající hráčky,“ hřála u srdce Tomáše Vaňka druhá venkovní výhra.


Body Benešova: J. Němcová 16, Škvorová 13 (1), Karmazínová 10, Hřebíková 9 (1), Kratochvílová 7, Mazurová 6, Brázdová 2, Čadková 2. Trestné hody: 23/19. Fauly: 22:17. Čtvrtiny: 15:13, 16:17, 20:17, 5:18.