BC Benešov – Sršni Písek 62:54


Utkání přineslo asi 250 divákům velice napínavý boj až do samotného konce. Střetli se soupeři z dolní poloviny tabulky, domácí zaznamenali z 15 odehraných utkání pět vítězství, Sršni z Písku ještě o jednu výhru méně. Sestavy obou mužstev byly oslabeny oproti prvnímu vzájemnému utkání hranému v Písku. Tam ještě v barvách Benešova bojoval Martin Marek (teď úspěšně „válí“ v Mattoni NBL za Kondory Liberec), na druhé straně citelně chyběl pro zranění obávaný střelec Englický. Domácím navíc chyběli pro nemoc Petr Kožant, Pavel Vorlíček, Vojta Karmazín a také „pendl“ z USK Praha Roman Zachrla, který přestoupil v závěru minulého roku do BC Kolín. Ten si v Mattoni NBL v pátek s Poděbrady odbyl vítěznou premiéru, které pomohl devíti body. „Hráč jeho kvalit je pro nás ztrátou, ale ještě není vše ztraceno, jednáme s Kolínem, aby u nás hostoval,“ věří v návrat střelce asistent trenéra Benešova Pavel Vorlíček.


Bojovné srdce v zápase projevil Robert Husár, který i přes nedoléčené zranění z Trutnova se posadil na lavičku a v době, kdy se zdálo, že soupeř získává v poslední čtvrtině navrch, nastoupil a díky své bojovnosti a prosazením se pod oběma koši, byl klíčovým hráčem v samotném závěru utkání. Po třiceti minutách byl vyrovnaný stav 42:42, rozdílem osmi bodů nakonec vydřeli vítězství domácí. Nejlepším střelcem v domácím mužstvu byl Martin Šťastný se 13 body, z mužstva Písku dal ještě o dva body více americký hráč Clayton Mores.


„Ze začátku jsme hráli dobře a soupeři odskočili na 11:2, ale vzápětí udělali hosté šňůru a prohrávali jsme 13:14. Přetahovaná pokračovala do poločasu, kde jsme vedli o dva body. Začátek třetí čtvrtky jsme nezachytili a inkasovali deset bodů za sebou. Pomalu jsme náskok soupeře ukrajovali a srovnali před poslední čtvrtinou na 42:42. V závěrečné části jsme pomalu odskakovali a konec utkání jsme si pohlídali,“ zhodnotil zápas spokojený Pavel Vorlíček.


V zápase padlo na obou stranách málo bodů: „Utkání bylo o obraně a vítězství jsme vydřeli. Oběma mužstvům se nedařilo střelecky, také díky velmi dobrým obranám. Dostali jen 54 bodů, a to rozhodlo,“ byl po zápase šťastný Pavel Vorlíček a posteskl si: „Máme hodně zraněných a nemocných hráčů. Musím ale poděkovat pendlům z USK Praha Vocetkovi, Hrubanovi a Šťastnému, kteří ihned po zápase Mattoni NBL s Děčínem sedli do auta a přijeli nám pomoct, jinak nás bylo jen šest.“


Body Benešova: Šťastný 13 (3 trojky), Klimus 10, Husár 10, Kysela 8, Malý 7, Proskovec 6, Votava 3, Hruban 3 (1), Vocetka 2. TH: 28:16. Fauly: 15:25. Diváci: 250. Čtvrtiny: 19:17, 12:12, 11:13, 20:12.