Benešov vrátil Brnu vysokou porážku

Benešov/ Kutkání 13. kola druhé nejvyšší soutěže zavítala na benešovskou palubovku rezerva nejlepšího českého družstva zBrna. Jelikož se ve stejný hrála i Ženská basketbalová liga, dorazil moravský celek bez několika hráček, plnících si své povinnosti vnejvyšší domácí soutěži. To do značné míry ovlivnilo průběh zápasu, když domácí děvčata bez problémů vysoko zvítězila, ač byla na opačném pólu tabulky, než Brňanky.

13.12.2008

Třináctky (sobota 13. prosince a čísla na dresech) přinesly větší štěstí benešovské rozehrávačce Tereze Hřebíkové (ve žlutém) než Pavle Švrdlíkové z Brna. Foto: Foto: Robin Novák

BC Benešov – Gambrinus Sika Brno B 77:41

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný, ještě v 8. minutě byl stav 8:8, ale zbylé dvě minuty vyhrála domácí děvčata 15:0 a udala tak jasný směr vývoje zápasu. I ve druhé čtvrtině pokračovaly domácí hráčky ve velmi kvalitní obraně, ze které vyrážely do rychlých protiútoků. Výsledkem pak bylo výrazné poločasové vedení od 29 bodů.

Po změně stran už se Benešačkám sice nepodařilo držet vysoké tempo z prvního poločasu, ale svůj náskok si bezpečně hlídaly. V závěru ještě domácí děvčata útočila na lepší skóre ze vzájemných zápasů (první zápas na palubovce Brna skončil 98:62 pro domácí), ale to se jim podařilo pouze vyrovnat. V utkání podala velmi dobrý výkon Lída Mazurová, která konto soupeře zatížila 19 body.

"I když hosté nedorazili v nejsilnější sestavě, tak by to mělo snižovat náš výkon, který byl zejména v obraně na velmi dobré úrovni. Dařila se nám i přechodová fáze, menší problémy jsme měli s postupným útokem. Věřím, že se nám podobný výkon podaří zopakovat i v neděli proti Sokolu Nusle," doufá trenér Benešova Tomáš Vaněk.

Body Benešova: Mazurová 19, Hřebíková 10, Kratochvílová 10 (1), Čadková 9 (1), J. Němcová 9, Škvorová 8, T. Němcová 5 (1), Richtrová 5 (1), Karmazínová 2. Trestné hody: 11/5. Fauly: 9:13. Čtvrtiny: 23:8, 23:9, 16:10, 15:15.

13.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

KP: Kutná Hora - Poříčí nad Sázavou 0:1.
3

Jíša parádní trefou vystřelil tři body Poříčí

Koncert vítězů. Vlašimský zámek rozezněl operní zpěv

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Operní zpěvy rozezněly ve čtvrtek 19. října zámek ve Vlašimi. Tenorista Jakub Pustina, zakladatel Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu, se během večera v zámecké síni představil společně s vítězi letošní soutěže.

OBRAZEM: Zámecký areál v Odlochovicích oživil tradiční výlov rybníka

Odlochovice - Výlov rybníka, rybí pochutiny i milá hudba přilákaly do zámeckého areálu v Odlochovicích mnoho příznivců. V sobotu 21. října si přítomní užili příjemný podzimní den.

Okresní víkendové fotbalové výsledky

Benešovsko - Okresní víkendové fotbalové výsledky a tabulky mužů.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.