V sobotu 15. prosince je čekal Brandýs nad Labem a v neděli Kralupy nad Vltavou

BC BENEŠOV 61
BRANDÝS NAD LABEM 64
Do utkáni nastupovali mladí Benešáci zdravě nabuzeni, neboť měli soupeři co vracet, když je na začátku sezóny ,,vypráskal“ o šedesát bodů.
Od úvodu zápasu se na hřišti odehrávala bitva o každý míč. Na hostech nebyl vidět žádný respekt ze soupeře, ale naopak měli obrovskou chuť soupeři vše vrátit i s úroky. Oba týmy se střídavě ujímaly vedení, ale ani jeden nebyl schopen se utrhnout výraznější bodovým rozdílem. V tomto duchu se odehrávaly první dvě čtvrtiny s výjimkou posledních dvou minut prvního poločasu. Domácí ztratili několik míčů, a tím nabídli hostům poločasové vedení o tři body.

Do začátku druhého poločasu vstoupili Benešáci s jasným úkolem stáhnout co nejdříve vedení soupeře. Jenže úkol nezvládli a nechali si soupeře utéct už o pěti bodů. Poté ale domácí spustili stíhací jízdu, kterou dokázali úspěšně zakončovat a začala se jim dařit i trojková střelba. Dobrý závěr znamenal, že soupeř před poslední čtvrtinou vedl už jen o bod. Stav sliboval velmi dramatický závěr.
Jenže domácí v závěrečné části znervózněli a opět nechali soupeře odskočit už na šestibodový rozdíl. I když benešovští mladíci nechali na palubovce všechno, na zvrat už to nestačilo a tak nakonec prohráli rozdílem tří bodů.
Body Benešova: Koretz 33 (1 trojka), Fulín 18 (2), Procházka 7 (2), Stibůrek 3. Fauly: 15:26. Trestné hody: 25/13. Čtvrtiny: 18:17, 14:17, 19:17, 11:13.

BC BENEŠOV 57
KRALUPY N. VLT. 56
V neděli čekal Benešov papírově slabší soupeř, který se nachází ve spodní části tabulky. Jenže od začátku zápasu si domácí mysleli, že se soupeř porazí sám a nebude k výhře potřeba bojovnost. Nedokázali plnit žádný taktický pokyn, což znamenalo snadné koše pro soupeře, který cítil šanci na vítězství, a tím mu taky rostlo sebevědomí. Přesto domácí dokázali vyhrát první čtvrtinu o šest bodů. Druhá část hry ale byla ze strany Benešova katastrofální, prohráli ji 9:20 a darovali hostům vedení – 22:27.
O přestávce domácí trenéři důrazně domluvili hráčům a ti přišli na hřiště s jasným cílem, otočit vývoj zápasu. Jenomže opět nedokázali plnit pokyny a pokračovali v matném výkonu. Nebyli schopni protrhnout smůlu v útoku a obrana silně pokulhávala. Před poslední čtvrtinou vypadalo pro Benešov vše černě neboť náskok hostů činil již deset bodů (36:46).
I přes obrovskou snahu domácích mladíků se nedařilo nic a rozdíl setrvával až do osmé minuty čtvrté čtvrtiny. To vstřelili hosté poslední koš a závěrečné dvě minuty existovalo na hřišti už jen jedno mužstvo. Každým útokem domácí stahovali náskok hostů. A když zbývalo pouhých devět vteřin do konce a hosté drželi míč, zdálo se pro Benešov vše ztracené. Domácí ale skvělou obranou donutili Kralupy k chybě, po které se benešovský hráč dostal k úniku, který proměnil a strhl vydřenou výhru na stranu domácích – 57:56.

Body Benešova: Koretz 32 (2), Fulín 14 (1), Stibůrek 6, Procházka 5 (1). Fauly: 16:15. Trestné hody: 12/2. Čtvrtiny: 13:7, 9:20, 14:19, 21:10