BC Benešov – Vyšehrad 83:71

V první čtvrtině měli navrch hráči Vyšehradu a po zásluze vedli o devět bodů. Půl minuty před poločasem se domácím podařilo srovnat skóre. O konečném výsledku rozhodla třetí část, kdy se hostům přestalo dařit střeleck a domácí odskočili na deset bodů. V poslední čtvrtině si Benešov svůj náskok udržoval a dovedl utkání do vítězného konce.
„Těžký zápas pro nás v tom, že jsme se připravovali na to, že přijede Václav Hrubý s Vyšehradem a bude to rozehrávat. Čekali jsme tedy spíš pochodový basket. Soupeř s námi vydržel běhat patnáct minut prvního poločasu a ukazovali větší basketbalovou kvalitu. Začátek byl tedy velmi nepovedený. My jsme v téhle sestavě nastoupili vůbec poprvé od začátku přípravy. Vždy někdo chyběl, ať už z jakéhokoliv důvodu. Měl jsem obavy, abychom se s Vyšehradem netahali až do konce zápasu, výsledek pak může dopadnout jakkoliv. Ve třetí čtvrtině se kluci rozehráli a už se na to dalo občas i koukat. Povedlo se nám odskočit na deset bodů a pak se týmu hraje úplně jinak. V pátek hrajeme na Spartě. Očekávám těžký zápas a doufám, že se budeme prát až do konce,“ uvedl trenér Benešova Tomáš Grepl.
Střelci Benešova
: Kožant 20 (2 trojky), Kubálek 17 (5), Velenský 13 (1), Malý 10, Husár 7, Zídek 6, Hartman 6, Proskovec 2, Maštálka 2. Rozhodčí: Karásek, Smetana. TH: 25/24. Diváci: 60. Čtvrtiny: 16:25, 28:21, 21:9, 18:16.