Ústí nad Labem – BC Benešov 79:58

Zápas proti loňskému účastníkovi Mattoni NBL začal pro benešovské mužstvo velice dobře. Během prvních tří minut padlo pouze pět bodů a všechny do koše domácích. Jenže chomutovští hráči zvýšit náskok soupeře nedovolili, brzy vyrovnali hru i skóre a v polovině první čtvrtiny šli do vedení. Konečné slovo v prvním hracím období však měli znovu Benešovští, kteří po 10 minutách vedli nejtěsnějším rozdílem v poměru 11:12. Vyrovnaný průběh i skóre udrželi hosté ještě do poloviny druhé čtvrtiny, ale pak již bodový náskok i herní převahu navyšovali domácí hráči a dali jasně najevo, že si druhou porážku na domácí palubovce nechtějí připustit (v sobotu prohráli s Vyšehradem o jediný koš). Do kabin se odcházelo za stavu 35:25 pro Chomutov. Desetibodový náskok v poměru 41:31 svítil na ukazateli skóre i po 30 minutách. Benešovští hráči pak v poslední čtvrtině zcela odpadli a domácí nakonec zvítězili rozdílem 21 bodů. I v tomto utkání byl z benešovského mužstva nejlepším střelcem Michal Vocetka se 14 body.

„Soupeř měl lepší pivoty, kteří nás převyšovali nejen výškově, ale i herně a dařilo se jim střelecky. Nám se naopak nedařila střelba z perimetru, takže jsme museli hrát dovnitř a tam jsme naráželi na vysoké pivoty. Přesto jsme si dobré střelecké pozice také připravily, ale ty jsme neproměňovali a s necelými šedesáti body se nedá vyhrát,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Benešova Pavel Vorlíček a potvrdil, že jednobodová porážka ze sobotního zápasu z Chomutova měla na hráče vliv.

Body Benešova: Vocetka 14 (3), Zachrla 11, Kysela 9, Hruban 7 (1), Husár 6, Malý 3 (1), Klimus 3, Proskovec 2, Šťastný 2, Pěkný 1, Votava, Kratochvíl.

TH: 23:17. Fauly: 20:21. Čtvrtiny: 11:12, 24:13, 6:6, 38:27.

LADISLAV KLAVRZA