BC Benešov – Liberec 78:89

Úvod utkání patřil domácím, které rychle vedli 5:0 a v polovině první čtvrtiny ještě 13:6. Jenže hosté postupně náskok Benešova stahovali a po 10 minutách již vedli (17:19). Nástup do druhé čtvrtiny patřil jednoznačně Liberci, který během čtyř minut dal jedenáct bodů oproti jedinému Benešova. Tím si vytvořili hosté rozhodující náskok, který v podstatě kontrolovali až do konce utkání.

Benešovští hráči se stále pokoušeli náskok soupeře vyrovnat, ale když se přiblížili na rozdíl 6 - 7 bodů, hosté trefili trojku a znovu odskočili na desetibodový rozdíl, který si udržovali až do konce a zaslouženě si odvezli z Benešova vítězství. Domácí doplatili na špatné proměňování střelby z pod koše. Hosté se opírali o zkušenější tým v čele s kapitánem Robertem Landou, který byl s 20 body nejlepším střelcem utkání.

V domácím dresu zopakoval sobotní kvalitní výkon Jirka Slavík, který zaznamenal 16 bodů a úspěšně sváděl souboje s výškovou převahou hostí na postu pivota (jen Pastyřík od něho schytal dvě „čepice“), příkladně bojoval kapitán mužstva Jakub Malý, který hned v úvodu zavelel dvěma trojkami k útoku a celkem dal v utkání 14 bodů.

„Soupeř má tréninkové podmínky i rozpočet někde jinde než my. Přesto byl zápas vyrovnaný, ale kvůli výpadku ve druhé čtvrtce jsme tahali za kratší konec. Perfektně jsme zvládli první čtvrtku, ale bohužel jsme měli hluchý čtyřminutový výpadek ve druhé čtvrtce, ve kterém jsme prohráli 2:12 a od toho se vše odvíjelo. Několikrát jsme se poté dostali na dostřel asi pěti bodů, ale blíž se nám to zkušenější hosté nedovolili,“ zhodnotil utkání kormidelník Benešova Tomáš Grepl.

Body Benešova: Slavík 16, Malý 14, Hruban 12, Kysela 11, Moravec 9, Husár 8, Zídek 6, Kubálek 2. Trestné hody: 30:22 / 26:18. Fauly: 25:31. Čtvrtiny: 17:19, 14:19, 18:19, 29:32.

LADISLAV KLAVRZA