Ženám úvod 1. ligy nevyšel

Praha, Brno/ K úvodním dvěma utkáním premiérové sezony v 1. lize zajížděly benešovské ženy na palubovku Sokola Nusle a béčka Gambrinusu Brno a oba zápasy prohrály.

25.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Šimáček

TJ Sokol Nusle – BC Benešov 66 : 47 (16:16, 37:24, 52:39)

První čtvrtina utkání vyšla hostujícím hráčkám velmi dobře, když si po větší část udržovaly mírné vedení. Rozhodující zlom zápasu však přišel velmi brzy a to už ve druhé čtvrtině, kdy Benešačky začaly kupit chyby zejména v útočné fázi, za celou čtvrtinu zaznamenaly pouhých 8 bodů (z toho 6 z trestných hodů)! I když po přestávce přišlo ze strany Benešova mírné zlepšení, stále měly hostující hráčky problémy se proti dobře fungující obraně domácích prosadit. Utkání tak skončilo jasným vítězstvím domácího favorita.

BodyBenešova: Karmazínová 11 (1), Kratochvílová 10, Škvorová 7, J. Němcová 6, Čadková 5 (1), Hřebíková 4, Mazurová 2, Slachová 2. Trestné hody: 22/17. Fauly: 19:20.

Druhý zápas sehrály benešovské ženy další utkání v Brně, kde se utkaly s rezervou několikanásobného mistra republiky a účastníka Euroligy. Jelikož česká domácí nejvyšší soutěž ještě nezačala, objevilo v sestavě domácích hned několik hráček pravidelně nastupujících v ŽBL. Navíc celý první poločas odehrály hosté velmi zakřiknutě až odevzdaně a dovolily tak domácím vytvořit si bezpečený náskok, který ve druhém poločase ještě navýšily.

Gambrinus Sika Brno B – BC Benešov 98 : 62 (22:10, 50:24, 71:47)

Body: J. Němcová 19 (1), Kratochvílová 17, Čadková 11 (1), Karmazínová 6, Mazurová 4, Slachová 3, Hřebíková 2. Trestné hody: 16/11. Fauly: 18:25.

TOMÁŠ VANĚK

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

KRÁTCE: Test na infekce bude zdarma

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

Václav Hudeček koncertoval v Louňovicích pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Zatímco některé politické strany v sobotu 21. října večer slavily a jiné plakaly, Louňovice pod Blaníkem se nechaly okouzlit barokní hudbou. V rámci už 33. ročníku Podblanického hudebního podzimu vystoupil v louňovickém zámku světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček. Spolu s ním si měli milovníci vážné hudby možnost poslechnout violoncellistiku Alžbětu Vlčkovou a Vivaldi Collegium Praha pod vedením koncertního mistra Jiřího Partyky.

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

Týnec nad Sázavou – V okresním fotbalovém derby I. B třídy, skupiny D, ukázal Týnec v domácím prostředí opět přívětivou tvář. Po debaklu v Jesenici 0:8 (na hřištích soupeřů má nejhorší skóre ze čtyř zápasů 2:25) by na svěřence trenéra Bubeníka nevsadil nikdo ani groš, zvláště když Teplýšovice hrají poměrně slušně. Jenže v Náklí vyhrál tříbrankovým rozdílem, když mu pomohla žalostná koncovka hostů.

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Divišov – Fotbalisté Divišova doma nenavázali v I. A třídě, skupině B, na výhru v Lysé nad Labem a po zásluze se všechny body stěhovaly do Vyšehořovic.