BC Benešov – BA Sparta 72:70

Od začátku se hrál vyrovnaný basketbal, s mnoha chybami na obou stranách, které však ve většině případech nebyly potrestány. Skóre se otáčelo ze strany na stranu, první čtvrtinu domácí prohráli, ve druhé ale otočili stav na svoji stranu.

Po přestávce pokračoval boj o každý míč s nepřesnou střelbou. Hosté opět převážili misky vah na svoji stranu, ale poslední čtvrtina, jako již v poslední době bývá zvykem, patřila Benešovu, alespoň výsledkově. Dvanáct vteřin před koncem se dostali domácí do vedení 71:70, následný útok Sparty ubránili a dvě vteřiny před koncem byl faulován kapitán Benešova Malý a šel házet trestné hody.

„Byli jsme dohodnuti, že první dám a při druhém nahodím míč na koš, aby Sparta nemohla již zakončit. Nějakým omylem jsem první šestku nedal a naopak nechtěně druhou dal. Sparta poté sehrála signál, ale naštěstí se z těžké trojky netrefila,“ popsal dramatický závěr kapitán Benešova Jakub Malý a zhluboka si oddechl.

Benešov nastoupil nekompletní, přesto bojovnost opět slavila úspěch a štěstí šli domácí naproti. „Hráli jsme bez pendlů z Mattoni NBL a zápas jsme proti kompletní Spartě uhráli bojovností. Bylo to vyrovnané utkání s mnoha ztrátami na obou stranách. V závěru soupeř nedal několik vyložených střel, a tak nám pomohl k vítězství. Podrželi nás dlouháni střelec Honza Maštálka a v obraně a při doskocích výborný Jan Morávek. V závěru pomohl Ondra Proskovec, který z deseti bodů, dal osm a překlopil tak vedení na naši stranu, což bylo zlomové,“ pochválil kapitán spoluhráče a sám k sobě byl ale kritický: „Můj výkon byl rozpačitý a měl jsme více ztrát než bodů.“

Benešov postoupil do další fáze Českého poháru. „Teď budeme hrát s Ústím nad Labem a pokud bysme vyhráli, tak nastoupíme proti vítězi moravské části 1. ligy. Vítěz bude hrát společně s šesticí mužstev Mattoni NBL a jedním týmem, který dostane volnou kartu, finálový turnaj,“ osvětlil trnitou cestu pohárem Jakub Malý.

V úterý od 19.30 odehrají basketbalisté Benešova (desátí) ligový zápas na palubovce posledního celku soutěže BK Kondoři Liberec.