Ubytování jsme měli zajištěné v domku z unimo buněk hned vedle stadionu. V předchozích letech jsme se vešli, letos jsme kvůli velkému počtu účastníků měli k dispozici ještě několik chatek z přilehlého kempu. Na jídlo (obědy a večeře) jsme již poněkolikáté chodili do osvědčené restaurace Arabela, která se nachází na druhém břehu řeky Lužnice, až atletický stadion. Vařili opět skvěle. Snídaně jsme si připravovali sami.

Na trénincích, které probíhaly dvakrát denně (zájemci si mohli přidat ještě třetí trénink v podobě ranního výběhu před snídaní), jsme byli rozděleni do skupin podle svých trenérů přesně tak, jako trénujeme i doma. Každá skupina měla svůj tréninkový plán, kterým se řídila. Všeobecně by se dalo říci, že každá skupina zvládla jak běžeckou přípravu, tak přípravu technickou.

Ve volném čase jsme hráli míčové nebo společenské hry. Vzhledem k dispozici atletického stadionu ve všesportovním areálu se zde dala provozovat celá řada sportovních aktivit, aniž bychom museli ujít více než 100 metrů. Parta nadšenců dokonce zvládla i koupání v blízkých veselských pískovnách, i přes nepříliš vysokou teplotu.

Vzhledem k charakteru počasí letošního léta jsme měli celkem štěstí. Když už začalo pršet, tak jsme zrovna měli volno. Pouze na páteční odpolední trénink jsme šli kvůli lokální bouřce zhruba s hodinovým zpožděním.

Letošní „velké" soustředění se opravdu vydařilo. Nedošlo k žádnému závažnějšímu úrazu a všechny skupiny z větší míry odjely tréninky, jaké měly připravené. Teď ještě natrénované hodiny promítnout do výkonů na dráze.

JAN HLAVÁČEK