Akce se pořádala za přísných hygienických podmínek, negativní testy na covid-19 byly nedílnou součástí. „Na mítink jsme se přihlásili, a když nás vybrali ke startu, neváhali jsme podniknout celkem 500km cestu do krásné atletické haly v Otrokovicích a vyplatilo se,“ napsali zástupci Spartaku na svůj facebookový profil.

Jako první reprezentovala Vlašim Alce Přibylová, která si vytvořila nový halový osobní rekord ve skoku do dálky, skočila 522 centimetrů. Zaostala pouze o 9 centimetrů za svým absolutním rekordem. Účastnila se také skoku do výšky, ve kterém skočila 158 centimetrů.

Nový osobní rekord si vytvořil také Jiří Adamec, který ve skoro do výšky úspěšně pokořil 192 centimetrů. Zkoušel i 196, ale tuto výšku nepřekonal. „Jirka je momentálně tímto výkonem na 3. místě mezi juniory v České republice,“ poznamenali zástupci Spartaku. Adamec se představil také ve trojskoku, předvedl výkon 13,8 metru, čímž si vytvořil nový rekord.

Česká atletika bude usilovat o získávají výjimky pro pořádání halového MČR Mládeže. Pokud by se akce mohla uskutečnit, vlašimští atleti budou patřit mezi kandidáty na nejvyšší příčky.