Halová středa 

Další jablonecké veřejné halové středy se zúčastnila trojice vlašimských atletů. Nejlepší výkon předvedl Jan Groček, který si výrazně vylepšil osobní rekord ve vrhu koulí. Čtyřkilové náčiní poslal do vzdálenosti 13,11 m a poprvé v kariéře překonal hranici třinácti metrů. Druhou disciplínu si zvolil šedesátku, kterou zaběhl za 8,64 s.

Monika Doubková se představila na dvou sprinterských tratích. Šedesátku zaběhla za 8,40 s a stopadesátku zvládla za 20,31 s. Výkon na této trati vlašimské závodnici lehce zkazila pověstná jablonecká zatáčka s obrovským náklonem, kterou je v plné rychlosti velmi těžké proběhnout.
Lucie Neradová startovala na šedesátce a v cíli byla za 9,23s.

Přebor Prahy staršího žactva

Pražský přebor staršího žactva je oproti přeborům ostatních krajů zvláštní hned ve dvou věcech. Koná se uprostřed pracovního týdne a je dvoudenní. První den klání měli Vlašimští na startu ve strahovské hale i ve vynikající formě běhající Valentýnu Přibylovou, která startovala na dvou sprinterských tratích. Šedesátku překážek, svojí hlavní trať, zvládla za 9,28 s. Nebyl to sice opět vylepšený osobní a oddílový rekord jako to předvádí téměř v každém letošním závodě, ale i tento čas prokázal, že Valentýna si drží velmi vysoký standard a výbornou formu. Její druhou disciplínou byla stopadesátimetrová trať, kterou prolétla v čase 19,74 s a vytvořila si nový osobní rekord.

Přebor Ústeckého kraje žactva

Dvě žákyně a jeden žák z Vlašimi se představili na přeborech Ústeckého kraje, které se konaly v Praze na Strahově. Tyto závody ukončily dlouhou řadu přeborů různých krajů, které hostila strahovská hala. Ze závodníků zpod Blaníka byla nejvíce vidět Valentýna Přibylová, nikoliv však na „svých" překážkách, ale v běhu na 300 metrů. Zaběhla vynikající čas 42,42 s a o více než půl vteřiny překonala oddílový rekord Julie Weissové z roku 2013. Samozřejmě to pro ní znamenalo i zlepšený osobní rekord. Její čas z hladké šedesátky 8,25 s je taktéž velmi kvalitní, pro Přibylovou znamenal druhou nejrychlejší šedesátku v její kariéře.

Nevynechala ani své oblíbené překážky, kde doběhla v čase 9,24 s. Tento čas je také velmi rychlý.

Své sprinterské kvality předvedla i Monika Doubková. Startovala na šedesátce a na stopadesátce. Delší trať zvládla za kvalitních 19,70 s, což je její druhý nejrychlejší čas. Šedesátku proběhla za 8,30 s, i tímto výkonem se přiblížila ke svému oddílovému rekordu.
Jediný žák Vlašimi na startu byl Jan Groček, který se představil v koulařském sektoru, kde mu rozhodčí naměřili 12,17 m.

Celá tato trojice startuje o víkendu na halovém Mistrovství České republiky žactva v Jablonci nad Nisou.

Mistrovství ČR mužů a žen

Halový vrchol tuzemské atletiky se konal v tradičním termínu a na tradičním místě – v pražské Stromovce. A přece jen byl letošní šampionát dospělých něčím výjimečný – česká atletická špička zde mimo bojů o titul sváděla také boj o splnění limitů na halové mistrovství Evropy, které v březnu hostí Praha.

Několik pokusů o limit bylo dokonce úspěšných a česká výprava se díky nim rozšířila o další jména. Vlašimáků se honba za limity však netýkala. Na startu byl jediný zástupce oddílu, trojskokan Antonín Vobecký. Ten zaznamenal v soutěži dva platné pokusy, delší měřil 13,70 m a znamenal čtrnáctou příčku.

JAN HLAVÁČEK