Nejlépe dopadla Valentýna Přibylová, která na mistrovství odjížděla s medailovými ambicemi. Tabulkově na tom byla velmi dobře. První den mistrovství se postavila na start svých oblíbených překážek. Rozběh jasně vyhrála v čase 9,13 s a zajistila si postup do finále. Tam předvedla čas 9,08 s, což je její druhý nejrychlejší čas v kariéře, jenž však stačil „pouze" na bramborovou příčku, bronzová medaile visela o tři setiny výše. Přibylová si nicméně pořád drží velmi vysoký výkonnostní standard. Jako druhou disciplínu si zvolila běh na 300 metrů. Rozběh vyhrála časem 43,11 s a kvalifikovala se do finále „B", kde druhý den doběhla na druhém místě v čase 43,07 s. V celkovém součtu skončila šestá.

Skvělé výkony předvedla též Monika Doubková. V rozběhu šedesátky zaběhla čas 8,26 s, který je pouze o setinu horší, než Přibylové osobní rekord. Ani to však na postup do finále nestačilo. Celkově skončila třináctá s tím, že na závody odjížděla jako dvaadvacátá nasazená. Na stopadesátimetrové trati se postavila na začátek zrádné jablonecké zatáčky. Rozběh zvládla skvěle, časem 19,80 s se nečekaně kvalifikovala přímo do finále „A", kam postupuje pouze čtveřice nejlepších. Jako jediná vyhrála svůj rozběh ze čtvrté, velmi strmé dráhy díky ohromné snaze a vůli. Ve finále, kde běžela v první, tedy nejhorší dráze, zvládla zaběhnout čas 20,35 s, díky čemuž byla celkově čtvrtá, což je pro Doubkovou ohromný úspěch.

Koulař Jan Groček sice skončil až na jedenáctém místě, když si vylepšil osobní rekord na hodnotu 13,27 m, a to hned prvním pokusem. Medaile ale ležela opravdu daleko, bronz bral závodník s výkonem 14,98 m. V historie kouli by se Groček s tímto výkonem pokaždé dostal do osmičlenného finále a ve čtyřech případech by dokonce bral medaili. To jen ukazuje, jak byla tato soutěž v letošním roce kvalitní.

Na mistrovství zažili vlašimští atleti nadšení, zklamání, úspěch, padaly skvělé výkony a časy. Kategorie žactva je v posledních letech všeobecně velmi silná a umístit se mezi celorepublikovou konkurencí na takových místech, jako to dokázali výše zmiňovaní, chce hodiny práce a dřiny, které si všichni poctivě odmakali. A to jim nyní přináší své ovoce.

JAN HLAVÁČEK