Akademické mistrovství ČR

Na akademickém mistrovství ČR konaném v pražské strahovské hale statovali z Vlašimi Antonín Vobecký a Eliška Pilařová. Vobecký, jenž skončil čtvrtý na Sportovci roku Benešovska 2014, běžel hladkou šedesátku za solidních 7,51 s. V trojskokanském sektoru doskočil nejdále na metu 13,51 m. Pilařová běžela osmistovku za 2:57,25 min.

První halová středa v Jablonci nad Nisou

Začátkem ledna se také rozběhl maraton veřejných závodů, tradičně s vlašimskou účastí. Na start první veřejné halové středy v Jablonci nad Nisou se postavila dvojice starších žákyň a dívky hned předvedly velmi rychlé časy.
Ve velkém stylu vlétla do nového roku Valentýna Přibylová. Hned v prvním letošním startu překonala svůj vlastní oddílový rekord z loňského roku na trati 60 m překážek, když ho zlepšila o 11 setin a jeho hodnota je nyní 9,34 s. Své sprinterské schopnosti prezentovala ještě na dvojici tratí bez překážek. Šedesátku zaběhla za 8,28 s a dvoustovku za 27,76 s. Oba tyto výkony se řadí k hodně kvalitním.
I Monika Doubková ukázala, že v ní dříme sprinterský talent. Šedesátku zdolala v čase 8,38 s a na dvoustovce byla v cíli za 28,28 s.
„Obě žákyně předvedly, že jsou ve skvělé formě a že se od nich můžeme v dalším průběhu sezony dočkat velkých výkonů, čemuž vděčí převážně svým trenérům Romanovi Zápotockému a Michalu Cechnerovi," pochválil oba talenty trenér a závodník Vlašimi Jan Hlaváček.

První veřejné závody PAS

Prvních pražských veřejných závodů se v předvečer středočeských krajských přeborů zúčastnila pouze Eliška Pilařová. Ta se postavila na starty dvou sprinterských tratí. Stopadesátku zvládla za 21,45 s a na dvojnásobné trati doběhla do cíle v čase 46,77 s.
Krajské přebory dospělých a mládeže
V pražské strahovské hale bojovali vlašimští závodníci o tituly krajských přeborníků v hale pro rok 2015. Na start se postavili muži, ženy, junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky. Nebýt dlouhé řady mimokrajských závodníků, bylo by obsazení jednotlivých disciplín jako již tradičně poměrně slabé. „Získali jsme deset medailí, z toho šest bronzových a po dvou stříbrných a zlatých. Byl překonán jeden oddílový rekord," hlásil medailové žně Hlaváček.
V mužských kategoriích měla Vlašim sedm zástupců, z nichž pouze jeden nezískal žádnou medaili. Dva tituly si ze svých dvou startů na přeborech odvezl dorostenec Lukáš Svoboda. Krásný výkon předvedl zejména na šedesátce překážek, jeho čas 8,29 s byl pouze čtyři setiny od oddílového rekordu Jan Jána, který v dnešní době patří k české překážkářské špičce. Druhé zlato získal ve vrhu koulí za výkon 13,25 m.
Stříbro na překážkové šedesátce v kategorii mužů vybojoval Roman Zápotocký, jeho výsledný čas byl 9,15 s. Další stříbro přidal muž Jan Vondráček, který byl druhý na dvoustovce v čase 23,87 s. Honza běžel také hladkou šedesátku a za 7,42 s bral bronz. Dorostenec Lukáš Šimon přidal další bronz z překážkové šedesátky, kamera mu naměřila 8,97 s. Hladkou šedesátku zaběhl za 7,50 s a skončil čtvrtý.
Bronz z trojskoku v kategorii mužů si odvezl Antonín Vobecký za 13,40 m, v dálce skončil za rovných šest metrů osmý. Poslední třetí místo získal dorostenec Josef Adamec na čtyřsetmetrové trati. Do cíle doběhl v čase 57,44 s. Běžel ještě další dva sprinty, hladkou šedesátku zaběhl za 7,87 s a dvoustovku za 25,93 s. Jediným mužem, jenž nezískal medaili, byl Jan Hlaváček na hladké šedesátce (7,73 s).

Vobecká brala bronz a oddílový rekord

Do ženských kategorií nasadila Vlašim pět závodnic. Bronzovou medaili si vyběhala dorostenka Šárka Hulmáková v běhu na 1500 m. Sedm a půl kolečka zvládla za 5:32,59 min. Šedesátku, která pro ní znamenala spíš doplňkovou disciplínu, zaběhla za 8,93 s.
Druhý bronz a zároveň poslední medaili v ženských kategoriích přidala juniorka Anna Vobecká, která se představila v trojskokanském sektoru. Její výkon 9,70 m zároveň znamenal i nový oddílový rekord. Vobecká absolvovala ještě dvě další disciplíny, do dálky skočila 438 cm (7. místo) a šedesátku zaběhla za 8,75 s.
Dorostence Leoně Skleničkové se podařilo získat čtvrté místo v běhu na 1500 metrů (5:54,60 min.). Na stejné umístění dosáhla, taktéž dorostenka, Simona Vavrová ve vrhu koulí, tříkilové náčiní poslala do vzdálenosti 8,72 m. Šedesátku zvládla za 10,89 s.
Kristýna Růžičková byla sice první v běhu na 1500 m juniorek, ale jelikož byla v soutěži jediná juniorka, nemůže se jako krajská přebornice počítat. V cíli byla za 5:58,08 min. Ještě se představila v koulařském sektoru, její výkon 7,72 m stačil na šesté místo.

JAN HLAVÁČEK