Arsenal Benešov – Slaný 5:4

V první půli se hrál poklidný futsal, více šancí k zakončení měl domácí celek, ale nakonec šly oba celky do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. V první části hry byla větší aktivita na straně domácích, ale vytěžili jen těsné vedení. Hosté postupně vyrovnali hru a dočkali se i vyrovnání. V závěru poločasu hosty dvakrát zachránila tyč. Brzy po přestávce udeřil Arsenal podruhé, další šance zlikvidoval gólman Sapík. Zvýšená aktivita domácích přinesla nakonec další branku. V závěrečné desetiminutovce sice hosté vstřelili kontaktní branku, ale domácí odpověděli dalšími góly a čtyři minuty před koncem vedli již rozdílem tří branek. Hosté se odhodlali ke hře bez gólmana a dvěma zásahy dramatizovali konec utkání. Arsenal však odolal a nakonec uhájil těsné vítězství.

Aktivněji vstoupili do utkání domácí hráči, již ve 2. minutě poslal M. Chlasták tečovanou střelu na slánskou branku, ale gólman Sapík byl pozorný. Další domácí střelci se jen zastřelovali, Šindelář a vzápětí i Kilián minuli branku. Pavlík již byl přesnější, ale s jeho střelou v pádu si gólman poradil. To hosté se k prvnímu vážnějšímu zakončení dostali až v 7. minutě, ale patička Průchy skončila vedle branky. Domácí se dočkali zaslouženého vedení v 7. minutě, kdy Brunclík vyslal do zakončení Šimáčka, ten se uvolnil přes svého obránce a z otočky se trefil přesně po zemi ke vzdálenější tyči - 1:0. Vzápětí přesně vystřelil také M. Chlasták, ale gólman střelu vyrazil na roh. V 9. minutě přišla dobrá šance hostů, ale přečíslení vyřešili bez patřičného zakončení, Kondrátovi vypomohl obranným zákrokem Šindelář. Pozornost hostujícího gólmana vyzkoušel tvrdou střelou ze střední vzdálenosti Brunclík, ale neuspěl, stejně se vedlo i dalekonosnou střelou Pavlíkovi. Po několika nepřesných zakončeních na obou stranách přišla 15. minutě, kdy Hafenrichert našel za domácí obranou Radu a ten zblízka protlačil míč pod Kondrátovým tělem do branky - 1:1. O chvíli později přišla další dobrá šance tohoto hráče, ale tentokrát byl úspěšnější Kondrát. Neuspěl ani dalekonosnou střelou Hafenrichter. V 17. minutě vybojoval míč Žáček a po samostatné akci zachránila hosty tyčka. Brzy poté se do přečíslení dostali domácí, ale střelu Brunclíka chytil gólman Sapík. Vzápětí domácí zahrávali nepřímý volný kop Žáčkem na Kiliána, ale také jeho střelu zastavila tyč. V závěru poločasu zkoušel pozornost Kondráta dalekonosnými střelami Abrham a Hafenrichter, ale bezúspěšně. Na domácí straně Pavlík dvakrát mířil vedle branky, stejně jako Šimáček v posledních vteřinách. Střela Brunclíka z přímého kopu trefila jen spoluhráče.

Druhé dějství začalo pro domácí celek dobře, v 21. minutě přišel rychlý brejk, který přinesl zmatek do soupeřovy obrany, míč se dostal k volnému Chlastákovi, a ten pohodlně míč uklidil do odkryté branky - 2:1. Hosté odpověděli jen nepřesným zakončením. Ve 24. minutě uvolnil Kilián v brankovišti Chlastáka, ale Sapík čaroval. Vzápětí se v gólovce objevil Brunclík, ale ani ten Sapíka nepřekonal. Hosté se vymanili z defenzívy a Hafenrichter dvakrát prověřil Kondráta, také bezúspěšně. V 26. minutě byl domácí celek blízko zvýšení vedení, ale po rychlé akci Žáčka přestřelil odkrytou branku Šindelář. Hosté nestačili vykrývat prostor před svoji brankou a přišel trest, v 28. minutě předložil míč Chlasták volnému Pavlíkovi, a ten zkušeně obloučkem zakončil do šibenice - 3:1. Hosté však rychle odpověděli, ve 30. minutě vyslal dalekonosnou střelu Abrham po příhře Hafenrichtra a trefil se přesně k tyči - 3:2. Hosté byli blízko i k vyrovnání gólovou Cajzla však Kondrát vyrazil včasným vyběhnutím. Ve 33. minutě přišla další rychlá akce domácích, Pavlík poslal střílený centr před slánskou branku a Chlasták stál na správném místě - 4:2. Vzápětí mohli hosté opět snížit, ale rozehraný přímý kop Rady na Hafenrichtra skončiul na tyči arsenalské branky. V 36. minutě dal o sobě vědět Žáček, který se po příhře Šindeláře prodral slánskou obranou a přesným bodlem poslal svůj celek do tříbrankového vedení. Poslední čtyři minuty hráli hosté s pátým hráčem v poli a byli celkem úspěšní, nejprve snížil zblízka Abraham, který se octil před Kondrátem společně s Radou a vzápětí pátý hráč Průcha střelou z velké vzdálenosti snížil na rozdíl jedné branky - 5:4. To však bylo ze strany hostů vše, domácí již vyrovnání nepřipustili a utkání dovedli do vítězného konce.

Po vítězném zápase si trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář zhluboka oddechl. „Myslím si, že jsme byli o chloupek lepší a zaslouženě vyhráli, i když v závěru hosté mocně dotahovali,“ a pokračoval v hodnocení zápasu: „V tradičním derby jsme se se Slaným ničím nepřekvapili. Obě mužstva dobře bránila a výsledkem toho bylo poločasových 1:1. Po přestávce se hra zrychlila a po kombinacích přicházely branky. Šli jsme do zaslouženého vedení, ale stálo nás hodně sil. V první části druhé půle jsme promarnili několik tutovek, což nás stálo klidný zbytek zápasu, i když jsme vedli o tři branky. Hosté v posledních třech minutách dokázali v power play snížit na rozdíl jedné branky, výsledek visel na vlásku, ale výhru jsme nakonec uhájili.“

Branky a (asistence): 7. Šimáček (Brunclík), 21. M. Chlasták, 28. Pavlík (M. Chlasták), 33. M. Chlasták (Pavlík), 36. Žáček (Šindelář) – 15. Rada (Hafenrichter), 30. Abrham (Hafenrichter), 37. Abrham (Rada), 38. Průcha (Hafenrichter). Rozhodčí: Svatík, Houdek. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Pavlík, Šindelář, Burian, M. Chlasták, Kilián, Žáček, Šimáček.

Čechie Slaný: Sapík – Hafenrichter, Abrham, Cajzl, Rada, Průcha, Jiránek, Muláček.

JIŘÍ CHALOUPKA