Arsenal Benešov – United Kadaň 3:1

Diváci viděli vyrovnanou partii, domácí si přeci jen vytvořili více šancí a po polovině hry vedli o jednu branku. Vedení mohlo být i výraznější, hosté měli již v 9. minutě pátý faul, ale domácí dva desetimetrového kopy neproměnili. I po změně stran se útoky přelévaly z jedné strany na druhou, oba gólmani předváděli skvělé zákroky. Jednu branku druhé půle vstřelili domácí po klasické české uličce. Hostům nepomohla ani závěrečná šestiminutová power-play. V ní spíše mohli inkasovat, ale domácí hráči několikrát netrefili odkrytou branku.

Hosté vstoupili do utkání lépe, v úvodu se několikrát dostali k zakončení, ale jen rozchytali gólmana Kondráta, který kryl střely Jelonka, Voráčka a Pálinkáše. Další střely Voráčka a Spousty minuly domácí branku. První vážnější šance se narodila v 5. minutě a blíže k úvodní brance měli hosté, Kondrát však nejdříve vychytal slibnou šanci Voráčka a výborný zákrok vytáhl i proti Štítkovcovi. Domácí se rozehrávali pomaleji, do první šance se dostal až 6. minutě Šindelář po příhře Kiliána, ale minul kadaňskou branku, stejně dopadly pokusy hostů Voráčka a Pusse. V 7. minutě uvolnil Hampešt Chlastáka, ale gólman hostů Soukup byl pozorný a dorážka Hampešta minula branku. Branku nepřinesla ani teč Chlastáka z bezprostřední blízkosti a přímý kop Brunclíka skončil jen ve zdi. Hosté odpověděli Pálinkášem, ale jeho pokus vyrazil Kondrát na roh. Ani další přímý kop domácích neohrozil přímo branku, Hampešt jej rozehrál na Šindeláře, ale ten minul.

V 10. minutě zahrozili hosté, po rozehraném rohu se dostal do slibné šance Mamiyev, ale Kondrát ho vychytal. Domácí odpověděli tvrdou střelou Žáčka, ale i gólman Soukup byl pozorný. Za dvě minuty vyslal Chlasták do sólo nájezdu Šindeláře, ale ten si udělal dlouhou kličku gólmanovi a z úhlu nestačil přesně zamířit. Ani další šance neskončila brankou, Kilián předložil míč Hampeštovi a jeho tvrdou střelu vytěsnil gólman na břevno. Udeřilo na druhé straně, hosté se po chybné rozehrávce dostali snadno do šance, Jelovec vyslal k zakončení Voráčka a ten se již nemýlil – 0:1. Domácí hráče to však nerozhodilo, s Brunclíkovým bodlem si ještě poradil gólman Soukup, ale vzápětí Chlasták propasíroval míč z bezprostřední blízkosti za gólmanova záda – 1:1. Brzy poté zahrávali domácí desetimetrový kop, ale Brunclíka vychytal Soukup. Hosté měli výbornou šanci v 16. minutě, po přečíslení šli tři hráči na benešovského obránce, ale skončilo to bez zakončení. Následoval další desetimetrový kop Arsenalu, ale také Kilián ztroskotal na Soukupovi. Dvě minuty před přestávkou si hosté vzali time out ale moc jim nepomohl, hned poté si Žáček narazil míč s Chlastákem a s přehledem po zemi poslal svůj celek do vedení – 2:1. V závěru první půle měli domácí ještě dvě šance, ale skóre se již nezměnilo, Chlastáka i Pohorského vychytal Soukup. Posledních 90 vteřin se dohrávalo na náhradní časomíru, neboť nastřelený míč ji vynuloval.

Ve druhém dějství nejprve zahrozil dvakrát Kilián, ale jeho volej minul branku a střelu z otočky chytil Soukup. Hosté byli blízko vyrovnání v 25. minutě, ale Kondrát si poradil se střelou Jelonka a robinzonádou vyrazil tečovanou střelu Pálinkáše. Aktivní Kilián se dostal k dalšímu zakončení, ale Soukupa nepřekonal. Hosté odpověděli přímým kopem Spousty, jeho střela z dálky Kondráta nepřekvapila. V 29. minutě předvedl Chlasták klasickou českou uličku za kadaňskou obranu a Žáček se v sólo nájezdu nemýlil – 3:1. Hosté se snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ale Kondrát byl proti, nejprve zlikvidoval rychlý brejk se zakončením Mamiyeva a pak si poradil i se střelou Pálinkáše po rozehraném rohu. Další šance hostů v podání Spousty skončila mimo branku. Domácí měli také velice nadějné šance, nejprve Kilián patičkou uvolnil Hampešta, ale Soukup čaroval, poté Pavlík v pádu minul branku a sólo nájezd Šindeláře po příhře Brunclíka skončil také u Soukupa. Ve 34. minutě pro změnu převedl výborný zákrok Kondrát, který vyrazil nebezpečnou střelu Pálinkáše z přímého kopu. Hosté poté hráli power-play, ale přes dobrou domácí obranu se nemohli prosadit. Naopak pojistit vedení mohl Chlasták, ale dvakrát minul prázdnou branku, stejně dopadl i Kondrát přímo z výkopu od branky. Hosté si v šestiminutové hře s náhradním brankářem v poli vypracovali jen dvě slibné šance, ale Jelonek ani Spousta Kondráta z bezprostřední blízkosti neprostřelili. Branku nepřinesly ani závěrečné dvě šance domácích, nejprve Šindelář minul z úhlu odkrytou branku a jeho další střelu chytil v brankovišti obránce tělem.

„Jsem spokojený jen se ziskem tří bodů. Celé utkání jsme se trápili, nevycházela koncovka a náš nejlepší hráč byl brankář Pepa Kondrát, který nás několikrát podržel a výrazně pomohl k vítězství,“ oddechl si po zápase trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky (asistence): 15. Chlasták, 18. Žáček (Chlasták), 29. Žáček (Chlasták) – 14. Voráček (Jelonek). ŽK: Brunclík – Voráček, Mamiyev, Pálinkáš. Rozhodčí: Vaněk, Švagr. Delegát: Kalina. Diváci: 80.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Pavlík, Mrha, Hampešt, Pohorský, Žáček, Šindelář, Kilián, P. Chlasták

United Kadaň: Soukup – Pálinkáš, Spousta, Puss, Štítkovec, Jelonek, Voráček, Mamiyev.

JIŘÍ CHALOUPKA