Futsalistům Arsenalu úvod vyšel

Neveklov– Druholigoví futsalisté Arsenalu Benešov otevřeli brány soutěže, když vdomácím prostředí přivítali Andy Liberec. Hosté přijeli jen se šesti hráči, a to se jim nakonec vymstilo. Zápas byl jako na houpačce, ale více sil měli vzávěru futsalisté Arsenalu, kterým se podařilo otočit nepříznivývývoj.

3.10.2010

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Arsenal Benešov – Andy Liberec 7:5

Domácím vyšla lépe první polovina utkání, z velkého množství šancí však vydolovali jen dvoubrankové vedení. Minimálně další dvě velké šance volaly po gólu a jednou hostům pomohla tyč. Na začátek druhého dějství budou chtít domácí co nejdříve zapomenout, laxní přístup bez pohybu, nakopl liberecké hráče k velkému obratu. Hosté během pěti minut vstřelili čtyři branky. Domácí trápení trvalo celých deset minut, pak však hráči zpřesnili hru i koncovku, smazali dvoubrankové manko a v závěru strhli vítězství přeci jen na svoji stranu.

První šanci utkání viděli diváci hned v první minutě, kdy se do koncovky dostal domácí kapitán Brunclík po příhře Kiliána, ale minul branku. Následovaly dvě šance hostů, ale střelu Němce vykryl Kondrát a pokus Jíry skončil vedle domácí branky. Další šanci měli hosté z přímého kopu, ale Němec trefil jen dobře postavenou zeď. Postupně převzal iniciativu Arsenal, vytvářel si šance, ale bez gólového efektu, gólové příležitosti Žáčka a M. Chlastáka vychytal výborný liberecký gólman Zíka, Brunclík, Kilián a Šindelář se pouze zastřelovali. Hosté si v úvodní desetiminutovce vypracovali pouze jedinou vážnější akci, ale Němec z dobré pozice přestřelil. Na první branku se čekalo do 11. minuty, Mrha vyslal k zakončení Žáčka, který se efektně (jesličkami) vyhnul obránci a přesnou střelou k tyči nedal Zíkovi šanci – 1:0. Hosté se nestačili vzpamatovat z inkasované branky a Zíka musel podruhé lovit míč ze své sítě. Brunclík našel volného Kiliána, který si pohrál s libereckou obranou a přesným bodlem poslal Arsenal do dvoubrankového vedení. To mohl navýšit opět Kilián, ale v další slibné pozici mínul branku a Brunclíkovu dělovku kryl liberecký gólman. Hosté zahrozili Němcem a Jírou, ale Kondrát byl pozorný, poradil i s nájezdem Makuly. V 15. minutě se aktivní Kilián prodral až před Zíku, ale jeho střelu zastavila tyč. Další gólová šance domácích přišla v závěru první půle, agilního M. Chlastáka však vychytal opět skvělý Zíka, který tak držel svůj celek stále ve hře. V posledních minutách měli hosté také slibné šance, ale skóre se již nezměnilo, Jíra v samostatném nájezdu minul branku a Makula opět nepřekvapil pozorného Kondráta.

Na úvodní minuty druhého dějství bude chtít Arsenal asi brzo zapomenout. Jejich hráči přestali hrát futsal, kupili obrovské chyby, zaostávali i v rychlosti. Hosté naopak doplnili o přestávce síly a využili domácího zaváhání k obratu. Během 5 minut vstřelili laciné čtyři branky a připravili tak domácím divákům menší šok. Nejprve se trefil po individuální akci Makula střelou k tyči, vyrovnávací branku přidal Jíra. Domácí se trápili a přidali k tomu i žalostnou koncovku, hosty do vedení poslal střelou z poměrně těžkého úhlu opět Makula a bezradnost domácích korunoval Němec hlavou po rohu. Vysvobození přinesl až oddechový čas domácích, kterým se zklidnili a vrátili se ke své hře. Kontaktní branku vstřelil Žáček do prázdné svatyně po ukázkovém brejku s M. Chlastákem. Pak sice pro domácí přišla další sprcha v podobě páté branky od Jiry, ale ani tento nepříznivý stav Arsenal nepoložil. Ve 30. minutě předvedla dvojice Pohorský – Žáček rychlou akci a střelou do prázdné branky opět vzkřísila naději na úspěch – 4:5. K vyrovnání měl velice blízko vzápětí Burian, ale netrefil branku a sólo nájezd Žáčka bravurně zlikvidoval Zíka. Aktivita Arsenalu nakonec přinesla nejen vyrovnání, ale i opětovné vedení. Ve 36. minutě předložil přesnou přihrávku do brankoviště P. Chlasták a Burian zblízka vyrovnal. Po pár vteřinách Kilián uvolnil Žáčka, a ten svou čtvrtou brankou poslal Arsenal do opětovného vedení. Domácí si mohli vítězství i pojistit, ale Kilián i bratři Chlastákové ztroskotávali na výborném Zíkovi, hostům pomohla i další tyč po střele P. Chlastáka. V hektickém závěru se hosté dostali k jedné vážnější akci, ale Jíra v samostatném nájezdu selhal. Pojistka vítězství nakonec přišla v poslední minutě, unaveným hostům utekla dvojice Kilián – Žáček a ani Zíka nezabránil Žáčkovi vstřelil pátou branku.

Domácí tak nakonec vybojovali důležité tři body v ligovém rozjezdu s rivalem, proti kterému se mu dlouhodobě výsledkově nedařilo.

„Soupeř přijel jen se šesti hráči v poli, přesto během zápasu dokazoval, že patří do užší špičky druhé ligy. Utkání jsme začali aktivně a v půli vedli zaslouženě dvougólovým rozdílem. Začátek druhého poločasu jsme zaspali, hosté převzali otěže zápasu a čtyřmi góly otočili stav. Vzali jsme si time, kluci se probudili, začali hrát svůj futsal a snížili na 3:4. Hosté sice ještě odskočili na dvougólový rozdíl, ale do konce zápasu jsme je již fyzicky přehrávali a zaslouženě otočili stav ve svůj prospěch. Do mužstva zabudováváme nové hráče, souhra byla kostrbatá, přesto jsem rád za vítězství,“ byl spokojený po zápase trenér benešovského Arsenalu Otto Kovář.

Branky: Žáček 5, Burian, Kilián – Jíra 2, Makula 2, Němec. Asistence Arsenalu: Kilián 2, Mrha, Brunclík, M. Chlasták, Pohorský, P. Chlasták. Diváci: 50. Rozhodčí: Krupa, Nagy. Poločas: 2:0.

Arsenal Benešov: Kondrát – Mrha, Brunclík, Šindelář, Pohorský – Žáček, Kilián, P. Chlasták, M. Chlasták, Burian.

JIŘÍ CHALOUPKA

3.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

S úklidem černé skládky v Benešově pomáhali především studenti benešovské SOŠ a SZŠ.
41

Za úklid nelegální skládky dostala benešovská škola ocenění

Ve Vlašimi vychovávají stolní tenisty pro reprezentaci

Benešovsko – Stolní tenis je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou a patří k nejrychlejším sportům. Vyvinul se ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Británie. První mezinárodní turnaj byl v roce 1926, později byl braný jako první mistrovství světa. Stolní tenis se hraje na desce stolu nad úrovní země, kterou rozděluje síťka na dvě poloviny, kde se pohybují hráči. Hraje se buď dvouhra, nebo čtyřhra.