Arsenal Benešov – Andy Liberec 7:5

Domácím vyšla lépe první polovina utkání, z velkého množství šancí však vydolovali jen dvoubrankové vedení. Minimálně další dvě velké šance volaly po gólu a jednou hostům pomohla tyč. Na začátek druhého dějství budou chtít domácí co nejdříve zapomenout, laxní přístup bez pohybu, nakopl liberecké hráče k velkému obratu. Hosté během pěti minut vstřelili čtyři branky. Domácí trápení trvalo celých deset minut, pak však hráči zpřesnili hru i koncovku, smazali dvoubrankové manko a v závěru strhli vítězství přeci jen na svoji stranu.

První šanci utkání viděli diváci hned v první minutě, kdy se do koncovky dostal domácí kapitán Brunclík po příhře Kiliána, ale minul branku. Následovaly dvě šance hostů, ale střelu Němce vykryl Kondrát a pokus Jíry skončil vedle domácí branky. Další šanci měli hosté z přímého kopu, ale Němec trefil jen dobře postavenou zeď. Postupně převzal iniciativu Arsenal, vytvářel si šance, ale bez gólového efektu, gólové příležitosti Žáčka a M. Chlastáka vychytal výborný liberecký gólman Zíka, Brunclík, Kilián a Šindelář se pouze zastřelovali. Hosté si v úvodní desetiminutovce vypracovali pouze jedinou vážnější akci, ale Němec z dobré pozice přestřelil. Na první branku se čekalo do 11. minuty, Mrha vyslal k zakončení Žáčka, který se efektně (jesličkami) vyhnul obránci a přesnou střelou k tyči nedal Zíkovi šanci – 1:0. Hosté se nestačili vzpamatovat z inkasované branky a Zíka musel podruhé lovit míč ze své sítě. Brunclík našel volného Kiliána, který si pohrál s libereckou obranou a přesným bodlem poslal Arsenal do dvoubrankového vedení. To mohl navýšit opět Kilián, ale v další slibné pozici mínul branku a Brunclíkovu dělovku kryl liberecký gólman. Hosté zahrozili Němcem a Jírou, ale Kondrát byl pozorný, poradil i s nájezdem Makuly. V 15. minutě se aktivní Kilián prodral až před Zíku, ale jeho střelu zastavila tyč. Další gólová šance domácích přišla v závěru první půle, agilního M. Chlastáka však vychytal opět skvělý Zíka, který tak držel svůj celek stále ve hře. V posledních minutách měli hosté také slibné šance, ale skóre se již nezměnilo, Jíra v samostatném nájezdu minul branku a Makula opět nepřekvapil pozorného Kondráta.

Na úvodní minuty druhého dějství bude chtít Arsenal asi brzo zapomenout. Jejich hráči přestali hrát futsal, kupili obrovské chyby, zaostávali i v rychlosti. Hosté naopak doplnili o přestávce síly a využili domácího zaváhání k obratu. Během 5 minut vstřelili laciné čtyři branky a připravili tak domácím divákům menší šok. Nejprve se trefil po individuální akci Makula střelou k tyči, vyrovnávací branku přidal Jíra. Domácí se trápili a přidali k tomu i žalostnou koncovku, hosty do vedení poslal střelou z poměrně těžkého úhlu opět Makula a bezradnost domácích korunoval Němec hlavou po rohu. Vysvobození přinesl až oddechový čas domácích, kterým se zklidnili a vrátili se ke své hře. Kontaktní branku vstřelil Žáček do prázdné svatyně po ukázkovém brejku s M. Chlastákem. Pak sice pro domácí přišla další sprcha v podobě páté branky od Jiry, ale ani tento nepříznivý stav Arsenal nepoložil. Ve 30. minutě předvedla dvojice Pohorský – Žáček rychlou akci a střelou do prázdné branky opět vzkřísila naději na úspěch – 4:5. K vyrovnání měl velice blízko vzápětí Burian, ale netrefil branku a sólo nájezd Žáčka bravurně zlikvidoval Zíka. Aktivita Arsenalu nakonec přinesla nejen vyrovnání, ale i opětovné vedení. Ve 36. minutě předložil přesnou přihrávku do brankoviště P. Chlasták a Burian zblízka vyrovnal. Po pár vteřinách Kilián uvolnil Žáčka, a ten svou čtvrtou brankou poslal Arsenal do opětovného vedení. Domácí si mohli vítězství i pojistit, ale Kilián i bratři Chlastákové ztroskotávali na výborném Zíkovi, hostům pomohla i další tyč po střele P. Chlastáka. V hektickém závěru se hosté dostali k jedné vážnější akci, ale Jíra v samostatném nájezdu selhal. Pojistka vítězství nakonec přišla v poslední minutě, unaveným hostům utekla dvojice Kilián – Žáček a ani Zíka nezabránil Žáčkovi vstřelil pátou branku.

Domácí tak nakonec vybojovali důležité tři body v ligovém rozjezdu s rivalem, proti kterému se mu dlouhodobě výsledkově nedařilo.

„Soupeř přijel jen se šesti hráči v poli, přesto během zápasu dokazoval, že patří do užší špičky druhé ligy. Utkání jsme začali aktivně a v půli vedli zaslouženě dvougólovým rozdílem. Začátek druhého poločasu jsme zaspali, hosté převzali otěže zápasu a čtyřmi góly otočili stav. Vzali jsme si time, kluci se probudili, začali hrát svůj futsal a snížili na 3:4. Hosté sice ještě odskočili na dvougólový rozdíl, ale do konce zápasu jsme je již fyzicky přehrávali a zaslouženě otočili stav ve svůj prospěch. Do mužstva zabudováváme nové hráče, souhra byla kostrbatá, přesto jsem rád za vítězství,“ byl spokojený po zápase trenér benešovského Arsenalu Otto Kovář.

Branky: Žáček 5, Burian, Kilián – Jíra 2, Makula 2, Němec. Asistence Arsenalu: Kilián 2, Mrha, Brunclík, M. Chlasták, Pohorský, P. Chlasták. Diváci: 50. Rozhodčí: Krupa, Nagy. Poločas: 2:0.

Arsenal Benešov: Kondrát – Mrha, Brunclík, Šindelář, Pohorský – Žáček, Kilián, P. Chlasták, M. Chlasták, Burian.