FK Mladá Boleslav – Arsenal Benešov 4:8

Hosté od začátku hráli celoplošný presink, čímž domácí velmi zaskočili. V první čtvrthodině hrála Boleslav nedůrazně v útočné fázi a když už se dostala do zakončení, tak zakročil brankář Arsenalu Kondrát. Hosté si vypracovali více příležitostí ke vstřelení branky, ale domácí podržel skvělým výkonem Ehrenberger v brance. Když v 15. minutě Remenec střelou do šibenice po rozehraném rohu dostal Boleslav do vedení, zdálo se, že utkání zlomí ve svůj prospěch. Jenže hosté v závěru prvního poločasu dvěma slepenými góly v rozmezí deseti vteřin Brunclíkem z trestného kopu a Burianem po akci Brunclíka otočili výsledek.

Ve druhém poločase pokračovali hosté v aktivní hře a udělili domácím lekci z produktivity. Nejprve Šindelář dotlačill míč do sítě se štěstím po přihrávce Hampešta a střele Šimáčka do tyče. O chvíli později Kilián po přihrávkách Šindeláře a Pavlíka upravil již na 1:5 a Boleslav začala hrát od 29. minuty power – play. Jenže ta jim moc nevyšla. Nejprve chybu gólmana potrestal Kilián a vzápětí Šindelář pověsil míč do sítě po přihrávce Šimáčka - 1:7. Brankář domácích Ehrenberger v zoufalém náporu svou brankou ukázal vlastním útočníkům, jak správně zakončit, ale hostující Šimáček po asistenci Pavlíka vystavil pečeť benešovského Arsenalu osmou brankou. Na výhře hostů už nic nezměnila ani kosmetická úprava domácích po brankách Poláčka v oslabení po vyloučení Doležala a Remence.

"Děkuji hráčům za zodpovědný výkon. I přes oslabení jsme přijeli do Boleslavi s jinou taktikou, než jsme sem doposud jezdili. Zkusili jsme celoplošný presink, což soupeři nevyhovovalo, ale přesto se dostal do vedení. Naštěstí jsme zvolenou taktikou donutili domácí k chybám a stačili do poločasu otočit výsledek. Ve druhé půli jsme dvěma slepenými brankami defakto rozhodli zápas, domácím nepomohla ani power play. Myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů sezony," pochválil mužstvo spokojený trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky a asistence: 15. Remenec (Brychta), 34. Ehrenberger (Brychta), 36. Poláček (Brychta), 40. Remenec (Jílek) – 19. Brunclík (Šindelář), 19. Burian (Brunclík), 22. Šindelář (Šimáček), 24. Kilián (Šindelář), 28. Kilián (Pavlík), 30. Kilián, 32. Šindelář (Šimáček), 35. Šimáček (Pavlík). Rozhodčí: Černý, Nagy. ŽK: Remenec, Kraus (oba MB). ČK: Doležal (MB). Diváci: 70. Poločas: 1:2.

FK Mladá Boleslav: Ehrenberger – Poláček, Jurčovský, Blažek, Pára, Brychta, Jílek, Remenec, Kraus, Kvapil, Doležal.

Arsenal Benešov: Kondrát – Hampešt, Šindelář, Pavlík, Burian, Šimáček, Brunclík, Mrha, Kilián.