Domácí našli brankáře na tribuně

V posledním zápase prohrál Arsenal v Ledči nad Sázavou s Chotěboří 3:4. „Domácí začali náporem a zaslouženě získali dvoubrankové vedení. Poté jsme se zlepšili v obraně a hrozili z brejků. Po jednom obešel Kamarýt protihráče i brankáře, který ho podrazil mimo pokutové území a byl vyloučen. To kluky nakoplo. Z následného přímého kopu Kamarýt snížil a vzápětí z brejku vyrovnal," dodal Otto Kovář ke změnám ve hře i skóre.
To již domácí sháněli nového brankáře, kterého našli na tribuně. Jelikož byl v Chotěboři registrován, rychle se převlékl do věcí a šel na plac. „Během celého utkání můžete v přerušené hře doplnit hráče do Zápisu o utkání," vysvětlil Kovář zvláštnost futsalu na rozdíl od fotbalu.
Hosté byli po vyrovnání lepším mužstvem, ale rozvlnit brankovou síť se jim již do poločasové přestávky nepovedlo. Naopak domácí hráč se těsně před odchodem do kabin proháčkoval podél brankové lajny a naservíroval míč spoluhráči, jenž se nemýlil. „To byla velká škoda a nasměřovalo to vývoj utkání, tam, kam jsme nechtěli. Museli jsme se tlačit ve druhém poločase do útoku, což domácím vyhovovalo a z brejku vstřelili čtvrtý gól," smutnil kouč Benešova.

K vyrovnání chyběly centimetry

Hosté se ale nevzdávali a stejně jako s Mělníkem v minulém zápase, začali hrát s brankářem (hráčem) Burianem v poli a snížili Šindelářem na 4:3. Poté následovalo několik neproměněných šancí na obou stranách a skóre se již nezměnilo. „Nejvíce nás mrzí poslední minuta, kdy nejprve bratři Pohorští postupovali sami na brankáře a nebyli schopni akci zakončit a poté Kamarýt z deseti metrů trefil břevno, míč se odrazil někam do prostoru brankové čáry a nikdo nebyl schopen posoudit, jestli přešel brankovou čáru. Od vyrovnání nás tak dělily centimetry," popsal hektický závěr Kovář, který zhodnotil celý zápas: „Za iniciativu jsme si bod zasloužili, ale opět nás zklamala jako v předešlých zápasech, koncovka. Neproměňujeme vyložené šance, což nás připravuje o lepší výsledky a body."

Do branky Arsenalu nastoupil Tomáš Babka místo zraněného Josefa Kondráta. „Chytal dobře a za góly nemohl. Ale hrajeme i obstojně bez brankáře s Burianem v poli a v Chotěboři jsme s ním nedostali gól," ukázal Kovář na možnou herní variantu v dalších zápasech.

Boca Chotěboř – Arsenal Benešov 4:3 (3:2). Branky Arsenalu: Kamarýt 2, Šindelář.

Arsenal Benešov: Babka – Burian, Šindelář, Lukáč, J. Pohorský, V. Pohorský, Křemen, Kamarýt.

Démonů se hráči Arsenalu nebojí

V pátek čekají benešovský celek v domácím prostředí v Neveklově od 20 hodin Démoni Česká Lípa, kteří prozatím jednou vyhráli a třikrát remizovali. „Je to loňský účastník první ligy, takže bude asi dobře připraven po fyzické i taktické stránce. My se však nemusíme bát žádného soupeře a určitě chceme překvapit, protože doma už ztrácet body nesmíme," má jasno Kovář, jenž bude moci použít i nového hráče Miroslava Filipa: „Konečně jsme se dohodli s Tempem a jedu ho zaregistrovat."