ARSENAL BN – JABLONEC NAD NISOU 11:6

Zápas se nehrál ve vysokém tempu, ale narozdíl od minulých zápasů přišly hned na začátku gólové hody, které tak určily ráz na branky hojného zápasu. Už v 6. minutě byl stav 3:2, když na rychlé vedení hostů, vzápětí reagovali Filip po sóle a Lukáč po vysunutí Charvátem. Jenže hosté zase srovnali, aby domácí šli do opětovného vedení po krásné spolupráci J. Pohorského s Šindelářem. Poté gólové hody ustaly a začali vynikat brankáři, na kterých si oba týmy vylámaly zuby. Ve druhé polovině prvního poločasu Jablonečtí srovnali Krejčíkem ze signálu po trestném kopu, aby netrvalo dlouho a šli do vedení Kulhánkem. Arsenal se snažil srovnat, ale většinou brankář Masařík byl proti.

Vstupy do druhých poločasů má většinou Arsenal špatný, ale tentokrát se mu povedlo neskutečné. Vlétli na hosty a během necelých dvou minut (23. – 24.) vsítili po pěkných akcích tři góly (zvláště akce Šindeláře s Žáčkem byla parádní), otočili stav na 6:4 a byli rázem na koni. Ale i Babka domácí v úvodu třikrát podržel. Trošku poté Arsenal přibrzdila chyba Žáčka, po které zkorigoval Bláha, ale to bylo ze strany hostů na dlouho vše. Domácí aktivním napadáním získávali míče, podnikali rychlé brejky a dávali další branky. Filip lišácky z brankové čáry přelstil gólmana, Šindelář ranou poslal míč pod břevno, Šimáček z úhlu dorazil balón do sítě po sražené střele Lukáče a rázem to bylo ve 35. minutě 9:5. V závěru se rozhodli hosté hrát power play, ze které se jim podařilo snížit, ale více nestačili. Naopak Filip a Lukáč do prázdné branky upravili na konečných 11:6.

„Kluci se poučili ze špatného výkonu z minulého zápasu v Turnově a zahráli víc než o sto procent lépe. Bylo tam vidět nasazení, chuť hrát a po pěti kolech se nám dařilo i střelecky, což se projevilo v konečném skóre. Za výkon všechny hráče chválím, protože utkání odehráli tak, jak jsme proti Jablonci chtěli – zodpovědně, dobře bránili a především proměňovali šance z přečíslení a protiútoků. Porazili jsme kvalitního soupeře z horní poloviny tabulky, což se počítá a snad nám to pomůže do dalších utkání," dodal po zápase spokojený trenér Arsenalu Otto Kovář. 

Branky: 4. Filip (Žáček), 5. Lukáč (Charvát), 6. J. Pohorský (Šindelář), 23. Charvát (Babka), 24. Filip (Šimáček), 24. Šindelář (Žáček), 28. Filip (Říha), 32. Šindelář (Filip), 35. Šimáček (Lukáč), 40. Charvát (Šimáček), 40. Lukáč (Šindelář) – 2. Bernát (Prášil), 6. Kulhánek (Hanould), 11. Krejčík (Bernát), 14. Kulhánek (Kovařík), 26. Bláha, 39. Kovařík (Prášil). Rozhodčí: O. Černý, Kresta. ŽK: J. Pohorský, Lukáč (oba A). Poločas: 3:4.

Arsenal Benešov: Babka – Šindelář, J. Pohorský, Lukáč, Charvát, Žáček, Šimáček, Filip, Říha.