GL LITOMĚŘICE – ARSENAL BN 5:5

Ve velmi vyrovnaném utkání dominovaly v prvním poločase obrany. Přesto byl Arsenal lepším týmem, často ohrožoval domácí branku, kde však vynikal brankář, který kromě dělovky V. Pohorského, vše pochytal, když mu také pomohla čtyřikrát nastřelená konstrukce branky.

Druhý poločas začali lépe domácí a dočkali se vyrovnání. Poté neudržel nervy na uzdě litoměřický gólman, v přerušené hře strčil do V. Pohorského a šel se předčasně sprchovat. Arsenal přesilovku využil Kamarýtem a když o chvilku později krásně přehodil Filip náhradního brankáře bylo to 1:3.

Domácí ale nesložili zbraně, zatlačili Arsenal a dvěma brankami srovnali skóre. Navíc po vyloučení Hrachovského pět minut před koncem, měli možnost přesilovky a zdálo se, že Arsenal dorazí. Oslabení však hosté odehráli precizně a po jeho skončení udeřili, když spolupráci bratří Pohorských zakončil Vojtěch – 3:4. Následně po šestém faulu Litoměřic proměnil desetimetrový kop Kamarýt a hosté získali opět dvoubrankový náskok. Jenže ani ten jim nestačil.

Domácí začali hrát power play, což se jim vyplatilo. Ve 39. minutě snížili a 20 vteřin před koncem zápasu vyrovnali šťastnou, tečovanou střelou.

„Z výsledku jsem zklamán, protože jsme odehráli dobrý zápas s nešťastným koncem. Ztratili jsme dvakrát dvoubrankové vedení a potřetí v sezoně i body v posledních vteřinách zápasu. Utkání jsme měli vyhrát, když hlavně mrzí hodně nevyužitých šancí v prvním poločase. I bod ale nakonec musíme brát, protože se v konečné tabulce může hodně hodit," dodal po utkání zklamaný trenér benešovského Arsenalu Otto Kovář.

Branky Arsenalu: Kamarýt 2, V. Pohorský 2, Filip. Rozhodčí: Čurda, Milner. Poločas: 0:1.

Arsenal Benešov: Babka – J. Pohorský, Burian, Kamarýt, V. Pohorský, Hrachovský, Filip, Křemen.