ARSENAL BN – OLYMPIK MĚLNÍK 1:8

Úvod vyšel hostům, když se z první akce po 20 vteřinách trefil přesně k tyči Volf. Domácí zahrozili Křemenem, jehož střelu gólman Machulka vyrazil a pokus Žáčka skončil vedle, na druhé straně trefil Jenč břevno. Následovaly domácí šance (Lukáče a Haase vychytal gólman a Haas trefil tyč) a vyrovnání Chlastákem z brankoviště po přihrávce Žáčka. Do konce poločasu čaroval také brankář Arsenalu Babka, když zlikvidoval tvrdou ránu Gabča, předvedl skvělý reflex v pádu proti Volfovi a poradil si i s projektily Matějčka, Němce a Gabča. Za domácí mohli změnit skóre Žáček (břevno), Chlasták a znova Žáček.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ale Lelek ani Gabčo Babku nepřekonali. Na domácí straně zakončovali bezúspěšně Mrha a Chlasták, střelu Buriana zastavilo břevno, neujala se ani tvrdá střela Žáčka. V 28. minutě se lámal chleba, když hostující brejk zakončil Matějček obloučkem přes Babku. Vzápětí trefil Dvořák z dálky bodlem šibenici – 1:3. Domácí najednou nevěděli jak zastavit mělnický kolotoč. Čtvrtý gól inkasovali do prázdné branky, pátý po brejku a skluzem Gabča, šestý angličanem po přímém kopu Dvořáka, sedmý byl vlastní a osmý do odkryté branky.

Jediná kloudná akce domácích skončila dvojitou tyčí Mrhy a zakončení Lukáče, V. Pohorského ani Buriana skóre již nezměnily. V posledních vteřinách ještě hosté trefili tyč.

„Zápas se mi špatně hodnotí. V prvním poločase jsme byli Mělníku více než vyrovnaným soupeřem, na šance jsme jasně vyhráli, ale výborného gólmana soupeře jsme překonali jen jednou, což nakonec rozhodlo. Ve druhém poločase jsme dostali lekci z produktivity, když jakákoliv nebezpečná střela skončila v naší síti, aniž by mohl náš brankář nějak zasáhnout," smutnil po zápase trenér Arsenalu Otto Kovář, ale tým nezatracuje: „Jsem zklamaný z výsledku nikoli z předvedené hry, která byla hlavně v prvním poločase velmi dobrá. Každým utkáním se naše hra zlepšuje a je příslibem do dalších zápasů, ve kterých, věřím, že budeme bodovat."

Branky: Chlasták – Dvořák 3, Matějček 2, Volf, Gabčo, vlastní. ŽK: Gabčo (M). Poločas: 1:1.

Arsenal Benešov: Babka – Burian, Charvát, Křemen, Lukáč, V. Pohorský, Žáček, Mrha, Chlasták, Haas, Hrachovský.

JIŘÍ CHALOUPKA