ARSENAL BENEŠOV – CHOTĚBOŘ 2:4

Na začátku zápasu byla vidět na mužstvech nerozehranost a moc práce brankáři neměli. Největší šanci si vypracovali hosté, ale Babka osamoceného útočníka vychytal. Na druhé straně vyzkoušeli pozornost gólmana Bence Žáček, Křemen a Pohorský. Ve 12. minutě přišel první gólový moment, Páv u lajny přešel přes tři hráče a naservíroval míč před prázdnou branku Šimáčkovi, který již nemohl minout – 1:0. Dlouho se ale domácí neradovali z vedení. Hostující Klimeš po přiťuknutí Hospodky rychle vyrovnal a netrvalo dlouho a Moravec bodlem otočil stav na 1:2. V závěru poločasu mohla Chotěboř navýšit vedení, ale Babka domácí podržel, a když chyboval, pomohla mu tyč.

Po přestávce načal Arsenal tlakem, ale Marek Chrpa, Žáček, Pohorský ani Šimáček brankáře Bence nepřekonali. A tak hosté, kteří byli zataženi na vlastní polovině a podnikali rychlé brejky, přidali třetí gól, když si Verner srazil míč nastřelený před branku do vlastní sítě. Vzápětí bylo pro Benešov ještě hůř, když po výhozu brankáře Bence prostřelil Staněk brankáře Babku – 1:4. Domácí byli opařeni, přesto stále bušili do obrany hostů, většinou ale chyběla myšlenka na zlomení soupeře. Ten dobře bránil a z brejků ohrožoval Babku, jenž i někdy se štěstím odolal. Ve 36. minutě Pohorský kuriózně z úhlu z trestného kopu snížil a vlil novou krev do arsenalských žil – 2:4. Drama mohl ze zápasu udělat Křemen, ale penaltu po faulu na Pohorského mu brankář chytil. V závěru nepomohla domácím power play, a tak odešli z palubovky poraženi.

„Utkání jsme sice začali dobře, vedli, ale poté jsme dostali dva góly po našich chybách, což vlastně určilo ráz zápasu. Hosté se poté zatáhli do obrany a podnikali rychlé protiútoky. My jsme se sice tlačili před jejich branku, ale nedařilo se nám přes dobře bránící hosty prosadit. Když už jsme se dostali do zakončení, tak nás vychytal gólman nebo jsme byli nepřesní. V kádru před sezonou došlo ke změnám, které se v utkání projevily, chyběla nám zkušenost, čehož hosté využili," dodal po utkání trenér Arsenalu Otto Kovář. 

Branky a přihrávky: 12. Šimáček (Páv), 36. Pohorský – 13. Klimeš (Hospodka), 15. Moravec (Staněk), 26. vlastní Verner, 27. Klimeš (Benc). Rozhodčí: Rybka, Velebil. ŽK: 0:1. Poločas: 1:2.

Arsenal Benešov: Babka – Pohorský, Verner, Křemen, Martin Chrpa, Marek Chrpa, Žáček, Páv, Šimáček.