ARSENAL BN – MĚLNÍK 4:6

Domácí začali sympaticky, ale V. Pohorský z brejku pálil nad. Na druhé straně prověřil Lelek kvality Kondráta. Pro brankáře Arsenalu to byl ale poslední zákrok zápasu. Ve 3. minutě zůstal totiž po souboji ležet na zemi a následně musel být odvezen s poraněnou klíční kostí do nemocnice. „Šel jsem ve výskoku do míče, přiběhl spoluhráč s protihráčem, který byl blíž ke mě a asi kolenem mě trefil do ramene, když jsem měl ruku nataženou," popsal situaci již operovaný brankář Arsenalu Josef Kondrát a dodal ke zranění: „Mám operovaný a zdrátovaný klíček v klíční kosti, který jsem měl vykloubený a za dva měsíce jdu na vyndavání drátů."

V benešovské brance zastoupil Kondráta hráč z pole Burian, jehož hned vyzkoušel Gabčo dalekonosným pokusem. Arsenal ale nešťastná situace nerozhodila a tlačil se dopředu. Jenč ještě vyrazil střelu Žáčka, ale na spolupráci bratří Pohorských a zakončení Jana pod břevno, již nestačil. Domácím radost vydržela jen chvilku, když Lelek po přihrávce Hrdého prostřelil Buriana. Následně měli hráči Arsenalu několik šancí, ale skvělý gólman Jenč vychytal oba Pohorské, Šindeláře, Žáčkova technická střela minula branku a Lukáč trefil tyč.

A tak se opět potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, když ve 14. minutě zakončil do sítě střílený centr Lelka na zadní tyči Šimandl. Poté začali hrát domácí power play s brankářem Burianem v poli, čehož hned zkusil využít Gabčo, ale přes celé hřiště prázdnou branku netrefil. Mělničtí hráli hodně tvrdě a tak domácí zahrávali desetimetrový kop, který poslal Šindelář do tyče. V závěru ještě zkusil štěstí Volf, ale na Buriana si nepřišel.

Druhý poločas začal šancí hostujícího Lelka, ale Burian jeho střelu vyrazil. Vzápětí vybojoval míč Šindelář, vyslal do sóla J. Pohorského, jenž si poradil kličkou i s vyběhnuvším gólmanem a do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Opět však přišla rychlá odpověď soupeře, a Hrdého několikrát tečovaná střela skončila v domácí síti.

Arsenal ale nechtěl body pustit zadarmo. Burianovu ránu ještě skvěle lapil Jenč, ale po ruce v brankovišti již nestačil na ránu J. Pohorského z penalty, který tak uzavřel svůj hattrick. Další šance domácích (Šindelář, Žáček) opět bravurně vyřešil Jenč. A tak po trestném kopu Gabča a dorážce Hrdého měli opět o gól víc Mělničtí. Za chvíli dobře zakončili hosté akci Lelkem a odskočili na dvoubrankový rozdíl – 3:5. Vzápětí měli domácí snad poprvé štěstí, když míč z otočky V. Pohorského dopravil do vlastní branky mělnický obránce. Další šance zůstaly nevyužity – na jedné straně dvakrát Gabčo, na druhé dvakrát Lukáč. Arsenal se nakonec vyrovnání nedočkal, naopak deset vteřin před koncem inkasoval šestý gól od Jungbauera.

„Odehráli jsme dobrý zápas a asi nejlepší ze všech tří v sezoně, ale bohužel jsme prohráli, i když jsme byli lepší. Ani power play jsme nehráli špatně, ale nepřálo nám štěstí," smutnil po zápase autor benešovského hattricku Jan Pohorský.

Branky (asistence): 5. J. Pohorský (V. Pohorský), 21. J. Pohorský (Šindelář), 28. J. Pohorský (z PK), 33. V. Pohorský – 5. Lelek (Hrdý), 14. Šimandl (Lelek), 22. Hrdý (Lelek), 31. Hrdý (Gabčo), 33. Lelek (Hrdý), 40. Jungbauer. Poločas: 1:2.

Arsenal Benešov: Kondrát – Burian, Šindelář, Lukáč, J. Pohorský, V. Pohorský, Hass, Křemen, Žáček.

JIŘÍ CHALOUPKA