ARSENAL BN – ÚSTÍ NAD LABEM 2:8

Jen sedm minut hrál Arsenal, jak si trenér Kovář představoval. Dobře bránil a nepouštěl hosty do rozletu, navíc Šindelář na druhé straně mohl otevřít skóre, ale po obejití gólmana mu míč utekl do zámezí. Jenže přišla 8. minuta, dvě propadnutí, které výborně hrající Krok potrestal. „ Před zápasem jsme hráče nabádali, aby udělali, co nejméně chyb. Jenže po špatném střídání se ocitli tři hráči před naším gólmanem a vzápětí po špatné rozehrávce zakončili hosté situaci tři na jednoho," popsal trenér Arsenalu dvě chyby během pár vteřin.

Hosté se dostali do pohody a měli další šance, ale Babka držel akcie Arsenalu stále ve hře. Domácí mohli i snížit, ale míč po střelách Šindeláře mířící do branky dvakrát zastavili obránci a Křemena vychytal brankář. V 18. minutě nastřelil Krok míč na zadní tyč, kde číhal Demčenko a Ústí se radovalo potřetí.
Do druhého poločasu sice vstoupil Arsenal aktivně, což vyvrcholilo střelou Pohorského, kterou vyrazil brankář na roh. Definitivu přinesla 25. minuta, kdy hosté během 16 vteřin dali dvě branky. Arsenal začal hrát power play při které snížil Šindelář. To však hosty nerozhodilo, v poklidu pokračovali ve své hře, přidali další dva góly a ještě trefili tyč. I domácí díky Burianovi orazítkoval konstrukci branky a Lukáč zkorigoval na 2:7. Poslední slovo ale měl po krásné akci a dvou stahovačkách, hostující Betyár.

„Po prvních dvou gólech již soupeř zbytek zápasu kontroloval. My jsme hráli špatně a nebyli se schopni dostat do nebezpečných situací, natož, abychom je pořádně zakončili. Nenavázali jsme na předešlá kvalitní utkání a hodně nám chyběly vepředu dvě opory, které by si s tím poradily. Gratuluji soupeři k vítězství, potvrdil svoji kvalitu a po zásluze hraje o čelo tabulky," dodal k utkání Kovář a pogratuloval hráčům Ústí k výhře.

Branky a asistence: 28. Šindelář (J. Pohorský, 40. Lukáč (Burian) – 8. Krok (Betyár), 8. Krok (Chrudimský), 18. Demčenko (Krok), 25. Friedl (Krok), 25. Betyár (Demčenko), 32. Krok (Demčenko), 34. Martínek, 40. Betyár). Rozhodčí: Matyš, Mráz. ŽK: J. Pohorský (A). Poločas: 0:3.

Arsenal Benešov: Babka – Šindelář, J. Pohorský, Burian, Hampešt, Křemen, Lukáč, Žáček.